Sužinokite, kaip paruošti nešiojamą, natūralų nosies inhaliatorių, kuris palengvintų ir gydytų užgulusią nosį. Pagal receptą lengva pagaminti ir naudoti, jis yra efektyvus ir pigus!

Šaltuoju sezono metu dažniausiai daugeliui žmonių užgula nosį. Nosies purškalai ne visada išsprendžia šią problemą. Visų pirma, vaistai dažnai sukelia šalutinį poveikį, pvz.:

 • Mieguistumą
 • Šnervių gleivinės sausumą
 • Sunkesniais atvejais net kraujavimą iš nosies
 • Užbrinkimo efektą, tai yra, nosies užsikimšimas dar labiau padidėja po tam tikro vaistų naudojimo laikotarpio
 • Širdies ritmo sutrikimą ar net priklausomybę nuo vaistų.

Todėl vaistus turėtumėte naudoti tik pasitarę su gydytojais – nors daugelis žmonių juos naudoja savarankiškai. Taigi, pasinaudokite puikia proga pasigaminti šį nešiojamą inhaliatorių nosies užgulimui palengvinti. Jį galėsite įsidėti į rankinę ir naudoti, kai tik pajusite poreikį. Šią priemonę nesudėtinga pasigaminti iš ingredientų, kurie yra natūralūs.

Kaip pasigaminti nešiojamą nosies inhaliatorių?

Norint paruošti inhaliatorių, jums reikės:

 • 1 nedidelio akrilo arba standaus plastiko indelio su dangčiu. Jis gali būti stiklinis, tačiau būkite atsargūs nešiodamiesi jį, kad nesudužtų
 • Medvilninių vatos rutuliukų
 • Eterinių aliejų (geriausia: mėtų, citrinų, eukaliptų)
 • Fiziologinio tirpalo.

Paruošimo eiga:

 1. Kruopščiai išvalykite indą, kurį naudosime nešiojamam nosies inhaliatoriui gaminti.
 2. Tada sudrėkinkite medvilninius vatos kamuoliukus su fiziologiniu tirpalu.
 3. Tačiau būkite atsargūs, per daug nesušlapinkite vatos.
 4. Tada pasigaminkite mišinį su eteriniais aliejais.
 5. Iš viso įlašinkite 20 lašų.
 6. Tolygiai supilkite eterinių aliejų mišinį ant vatos kamuoliukų.

Kaip naudoti inhaliatorių?

Šią namuose pasigamintą priemonę galite laikyti šaldytuve. Norėdami naudoti inhaliatorių, tiesiog nuimkite dangtelį ir tris kartus įkvėpkite skleidžiamo jo aromato. Tada sandariai uždarykite indelį. Užgulta nosis palengvės akimirksniu! Kai tik jausite poreikį, įkvėpimą pakartokite. Tą patį inhaliatorių galite naudoti vidutiniškai iki penkių dienų. Naudojant ilgiau, ingredientai gali prarasti savo stiprumą. Todėl rekomenduojama dar kartą, iš naujo pasiruošti nešiojamo nosies inhaliatoriaus turinį.

Patarimas: jei norite ir turite galimybę, prieš naudodami inhaliatoriaus indelį įdėkite į puodą ir šiek tiek pašildykite (bet tik tuo atveju, jei jis pagamintas iš stiklo, tik negalima jo perkaitinti, nes stiklas suskils).

Kaip išvengti užgultos nosies karštyje?

Be šio nešiojamo nosies inhaliatoriaus paruošimo ir naudojimo yra svarbu, kad rūpintumėtės savo nosimi ir šiltuoju sezonu, kad išsaugotumėte savo kvėpavimo takų sveikatą.

Atkreipkite dėmesį į:

 • Namų valymą. Nuolat valykite dulkes iš aplinkos. Venkite drėgnų vietų, kur palankios sąlygos erkutėms ir grybeliams vystytis, kurie sukelia kvėpavimo sutrikimus, pavyzdžiui, rinitą.
 • Skysčių vartojimą. Nepamirškite gerti vandens. Per dieną išgerkite mažiausiai du litrus. Be to, mėgaukitės skaniais ir gaiviais gėrimais su imbieru, citrina ir kitais atsikosėjimą lengvinančiais ingredientais, kurie padeda išvengti nosies užsikimšimo.
 • Maistas taip pat yra svarbus. Stenkitės daugiau valgyti sveikų produktų, ypač citrusinių vaisių. Pvz.: ananasų, vyšnių, apelsinų, persikų, citrinų.
 • Nepiktnaudžiaukite alkoholiniais gėrimais. Gali atrodyti, kad alkoholis neturi nieko bendra su užgulta nosimi. Tačiau reikia žinoti, kad alkoholiniai gėrimai skatina nosies ertmių susiaurėjimą, kurios yra labiau linkę užsikimšti.

Daugiau patarimų

 • Fiziologinis tirpalas. Išplaukite šnerves tirpalu du ar tris kartus per dieną. Įtraukite tirpalo ir po kelių minučių gerai išpūskite nosį.
 • Cigarečių dūmai. Nereikia nė sakyti, kad rūkymas yra viena iš pagrindinių alergijas skatinančių priežasčių, dėl kurių nosis gali užsikimšti. Tačiau per karščius tai gali būti dar sudėtingiau. Venkite cigarečių!
 • Oro kondicionierius ir ventiliatorius. Esant dideliems karščiams, norisi naudoti šiuos prietaisus, tačiau jie padeda dar labiau išsausinti šnerves. Taigi, jei šilumos yra per daug, pirmenybę teikite ventiliatoriams ir nenukreipkite jų į veidą, nukreipkite ventiliatorių žemiau krūtinės lygio.
 • Patarimas – prieš miegą, kambaryje, kuriame miegosite, padėkite vandens dubenį šalia lovos. Užpildykite jį dviem litrais vandens ir maždaug 100ml fiziologinio tirpalo. Dėl to aplinka taps mažiau sausa.
 • Galiausiai, kada turėtume kreiptis į gydytoją? Jei simptomas yra tik užgulta nosis, galite puikiai naudoti tik pasigamintą nešiojamą nosies inhaliatorių. Bet jei nosies užgulimą lydi kiti simptomai, turite susirūpinti. Kreipkitės į gydytoją, kai: karščiavimas trunka ilgiau nei tris dienas, yra prasidėjęs uždegimas ir jaučiate gerklės skausmą, pasunkėja kvėpavimas, jaučiate galvos svaigimą.
Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].