Mano tėtis pagal profesiją yra mechanikas ir jau 7 metus taiso buitinę techniką, dažniausiai skalbimo mašinas. Iš pradžių jam tai buvo tik pomėgis: kartais padėdavo draugams ir kaimynams. Vėliau įsidarbino techninės priežiūros centre. Taigi, jis dabar žino viską, kaip elgtis su buitiniais prietaisais! Taip pat, kaip išvalyti skalbimo mašinos stalčių jo nesugadinant.

Pasirodo, eksperto požiūriu, ne visos liaudiškos priemonės yra tinkamos. Skalbimo mašinos diagnostika ir valymas nėra pigūs. Jei nusprendėte patys valyti stalčių, turite sužinoti apie vieną svarbų dalyką. Ir, žinoma, vieną naudingą patarimą.

KAIP IŠVALYTI SKALBIMO MAŠINOS STALČIŲ

Kai kurios mašinos būna penkerių metų senumo, kitos, kaip mūsų šeimos, – 13 metų. Per tą laiką jai niekada neprireikė kapitalinio remonto. Modelis jau pasenęs, tačiau ji puikiai atlieka savo funkciją. Kodėl? Nes bet kurią skalbimo mašiną reikia tinkamai prižiūrėti. Nieko sudėtingo, tik du patarimai – ką turėtumėte daryti ir ko neturėtumėte daryti. Pradėkime nuo antrojo!

Laikui bėgant mašinos viduje ir ant stalčiaus susidaro specifinis baltas sluoksnis. Tai kalkių (kurių neįmanoma atsikratyti) ir ploviklių likučių mišinys. Laikui bėgant šios sankaupos užkemša nutekamąjį vamzdį, neleidžia į skalbimo mašiną patekti pakankamam skalbiklio kiekiui ir gali skleisti nemalonų kvapą.

Ko tikrai nereikia daryti, tai naudoti citrinos rūgštį. Šis liaudiškas valymo būdas žinomas daugeliui žmonių. Daugelis įberia šiek tiek šios priemonės ir paleidžia skalavimo funkciją. Citrinos rūgštis puikiai veikia senam virduliui valyti, bet ne skalbimo mašinai.

Citrinos rūgštis taip, kaip ir ardo apnašas, taip pat ir ardo skalbimo mašinos detales. Patikėkite manimi, rūgštis ilgai neužtruks ir padarys žalos. Gerai, jei stalčius išimamas, bet net jei tai ir taip, geriau naudoti švelnią tėčio rekomenduojamą priemonę.

Jums reikės:

  • 50 gramų vandenilio peroksido
  • 3 valgomųjų šaukštų maistinės sodos
  • 3 šaukštų ūkinio muilo (tarkuoto)

Sumaišykite visus ingredientus ir storu sluoksniu užtepkite ant stalčiaus paviršiaus. Mišinį palikite veikti 30 minučių, tada kelis kartus nušveiskite stalčių su kempine po tekančiu vandeniu. Ir jis vėl bus paruoštas darbui!

Taip sakant, ir vilkai sotūs, ir avis sveika. Skalbimo mašinos stalčių svarbu išlaikyti švarų, kad būtų galima apskaičiuoti ploviklio kiekį ir užtikrinti paties skalbimo saugumą. Tuo pačiu mišiniu galima valyti ir gumą ar net visą būgną. Tai paprastas ir veiksmingas skalbimo mašinos valymo būdas!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].