Šiandien dauguma mūsų naudojasi skalbimo mašinomis ir net neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio technologijų stebuklo. Vis dėlto, skalbimo mašina tinkamo įvertinimo dažniausiai sulaukia tik tada, kai ji sugenda, tačiau nereikėtų pamiršti, kad šis buitinis įrenginys reikalauja reguliarios priežiūros. Vienas svarbiausių profilaktinių darbų yra filtro valymas, todėl naudinga išsiaiškinti, kaip tą tinkamai atlikti.

Skalbimo mašina turi keletą skyrių, kurių kiekvienas turi savo paskirtį. Dėl skyrelio skalbimo mašinos viršuje dažniausiai net nekyla klausimų – jis yra skirtas skalbimo priemonėms, bet ar kada susimąstėte, kam yra skirtas skyrelis skalbimo mašinos apačioje?

Šiuolaikinės skalbimo mašinos neretai turi savaiminio išsivalymo funkciją, todėl tokiai skalbyklei nereikia specialaus valymo. Vis dėlto, į filtrą patenka įvairių nešvarumų, kurie čia yra sulaikomi. Filtro skyrelis įprastai yra po plastikine plokšte korpuso apačioje. Jis sandariai uždaromas srieginiu kamščiu ir sandarikliu.

Atjunkite skalbimo mašiną nuo elektros tinklo. Paruoškite gilų dubenį ir padėkite jį šalia skyriaus. Ištraukus kištuką gali ištekėti gana didelis vandens kiekis. Kai kuriuose prietaisuose taip pat yra vandens išleidimo žarna.

Ištraukite kištuką, kruopščiai išvalykite skyriaus vidų, o patį kištuką nuplaukite šepečiu.

Jei filtro valymą atliksite kartą per metus, tai galės gerokai prailginti skalbimo mašinos tarnavimo trukmę.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].