Visi namų šeimininkai anksčiau ar vėliau susiduria su problema – užsikimšusia kriauklės ar tualeto kanalizacija. Patyrę savininkai, susidūrę su šia situacija, neskuba pirkti brangių priemonių ir naudoja pigią sodą. Norint veiksmingai išvalyti nuotekų vamzdžius nuo riebalų, maisto likučių, plaukų ir kitų organinių teršalų, reikia naudoti natrio šarminę sodą. Ji taip pat vadinama kaustine soda arba natrio hidroksidu.

Reikėtų pažymėti, kad ji nepadės pašalinti senų suakmenėjusių užsikimšimų. Tokiu atveju jau reikėtų naudoti santechninį trosą.

Kriauklė

Paprastai kriauklės užsikemša dėl riebalų ir maisto likučių. Norėdami ją išvalyti, užvirinkite penkis litrus vandens, į jį įmaišykite 1 kg kaustinės sodos ir supilkite į kriauklę. Iš pradžių vanduo užsistovės, bet paskui užsikimšimas greitai suminkštės ir vanduo greitai pats pasišalins.

Po to karštu vandeniu išplaukite kanalizaciją. Išpilkite į kriauklę apie 10 litrų vandens ir po to 10 minučių praskalaukite tekančiu šaltu vandeniu iš čiaupo.

Tualetas

3 kg kaustinės sodos praskieskite 5 litrais šalto vandens. Pusę tirpalo supilkite tiesiai į nutekamąjį vamzdį. Po 3 valandų supilkite likusį tirpalą. Palaukite maždaug 3 valandas ir gerai praplaukite kanalizacijos vamzdį dideliu kiekiu šalto vandens.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].