Dujinė viryklė yra kasdien naudojamas pagrindinis virtuvės prietaisas. Naudodami viryklę šildome maistą, kepame ir verdame, todėl degiklius lengva užteršti. Sužinokite, kaip išvalyti dujinius degiklius su priemone, kurią turite namuose.

REKLAMA

Nepaisant technologijų plėtros ir indukcinių kaitlenčių populiarumo, daugelis vis dar renkasi dujines virykles, kurios yra patogios ir lengvai naudojamos. Viryklių ir dujinių degiklių valymas yra didelis trūkumas, nes juos galima lengvai pažeisti stipriai trinant iš parduotuvių pirktais plovikliais.

Kaip valyti dujinę viryklę?

REKLAMA

Valant dujinę viryklę svarbu prisiminti, kad jos danga yra pagaminta iš cheminės apsauginės medžiagos. Todėl patartina naudoti spiritinį actą, kuris greitai ir veiksmingai nuvalys nešvarumus ir dezinfekuos paviršių. Norint pasigaminti naminį preparatą, reikia sumaišyti 250 ml acto ir 125 ml vandens ir supilti į buteliuką su purkštuku. Tiesiog gausiai užpurkškite šio skysčio ant dujinės viryklės ir paskirstykite kempine arba šluoste.

Kaip valyti dujinį degiklį?

REKLAMA

Dujiniai degikliai yra sunkiausiai valomos dalys, kurias saugumo tikslais reikia prižiūrėti. Degiklius valyti padės ir su vandeniu išvirtas actas, santykiu 3:1, kuriame degikliai pamirkomi, kad lengviau atsiskirtų pridžiūvę riebalai. Galiausiai belieka degiklius išdžiovinti arba kruopščiai nuvalyti, kad jie nesurūdytų. Yra ir antrasis būdas, kuriam naudojamas su vandeniu iki tirščių konsistencijos sumaišytas geriamosios sodos mišinys, kurį užtepkite ant degiklių. Vėliau masė nuvaloma rankšluosčiu arba vieline kempinėle ir nuplaunama po tekančiu vandeniu. Paskutinis preparatas, kuris puikiai išvalys dujinius degiklius, yra skalbimo skystis su šiltu vandeniu, nes jis pašalins riebalų dėmes.

Jak wyczyścić palnik gazowy? fot. pixabay

REKLAMA

Kaip valyti groteles?

Iš karto po dujinių degiklių daugiausia problemų kelia grotelės, kurios dažnai būna aplipusios pridegusiais ir sudžiūvusiais nešvarumais. Tačiau yra priemonė, kuri jas išvalys akimirksniu, tai – skystas amoniakas! Tiesiog įdėkite degiklius į gilų indą ir įpilkite ne daugiau kaip 2 valgomuosius šaukštus amoniako, tada uždengę palikite per naktį. Kitą dieną tiesiog išpilkite preparatą ir nuplaukite groteles.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.