Laminatas tvirtai ir visam laikui įsiveržė į kiekvienus namus, tačiau iki šiol ne visi išmoko juo rūpintis. Pasirodo, yra viena pagrindinė taisyklė, kuri nulemia, kiek laiko jūsų namuose tarnaus danga.

REKLAMA

Pagrindinė taisyklė

Laminuotos grindys turi būti plaunamos taip, kad jos gautų kuo mažiau drėgmės. Patartina grindis valyti atidarius langus, kad drėgmė kuo greičiau išdžiūtų.

Kaip valyti

Geriausia rinktis mikropluošto medžiagą, kuri gerai surenka vandenį ir nepalieka dryžių.

REKLAMA

Šiam tikslui geriau nenaudoti senų drabužių ar kitų namie turimų skudurėlių.

REKLAMA

Plovikliai

Į vandenį pageidautina įpilti specialių ploviklių, kurie geriau nuplauna nešvarumus, skatina vandens išgaravimą ir aromatizuoja orą.

Kokį vandenį naudoti

Jei namuose gyvena vaikai ar alergiški žmonės, grindys plaunamos paprastu karštu vandeniu (70–80 laipsnių), be ploviklių.

REKLAMA

Jei grindys lieka šlapios, nepatingėkite nuvalyti jų sausa šluoste, kad išvengtumėte plokščių išsipūtimo.

Liaudiški metodai

Vietoj cheminių medžiagų galite naudoti maistinį actą. Į 10 litrų karšto vandens įpilkite 200 ml 3% arba 9% acto. Taip galite nuplauti ir dezinfekuoti dangą.

REKLAMA

Obuolių sidro actas, vyno actas ar kiti „spalvoti“ actai nėra gerai. Geriausia naudoti skaidrų, paprastą maistinį actą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].