Tikrai nereikia išmesti marškinėlių, jei pažastų srityje atsirado geltonos dėmės. Panaikinti tokias dėmes galite ir natūraliomis priemonėmis, kurias tikrai rasite savo virtuvėje. Netrukus aptarsime, kokios naminės priemonės su tokiomis dėmėmis kovoja veiksmingiausiai.

REKLAMA

Kepimo sodos pasta

REKLAMA

Soda yra labai efektyvi geltonų dėmių šalinimo priemonė. Sumaišykite 4 šaukštus kepimo sodos su dviem šaukštais vandens (turi susidaryti tiršta ir drėgna pasta). Šiuo mišiniu ištepkite dėmę ir palikite 1,5 valandos susigerti. Kai pasta išdžius, įmeskite drabužius į skalbimo mašiną ir išskalbkite juos baltiems drabužiams skirtais milteliais. Skalbimo temperatūra nustatoma pagal gamintojo rekomendacijas.

Actas

REKLAMA

Actas taip pat gali padėti įveikti geltonas prakaito dėmes. Dėmėtas drabužių vietas 15 minučių pamirkykite acte, o tuomet įdėkite į skalbimo mašiną ir išskalbkite.

Vandenilio peroksidas

REKLAMA

Vandenilio peroksidą galima naudoti vieną arba kartu su sodos pasta. Ištepkite suteptą vietą vandenilio peroksidu. Palikite susigerti, o tuomet išskalbkite įprastu būdu.

REKLAMA

Citrinos sultys

Citrinos sultys taip pat yra labai veiksminga priemonė, padedanti atsikratyti geltonų dėmių. Citrinos sultis sumaišykite su vandeniu (santykiu 1:1). Šiuo mišiniu apšlakstykite dėmes ir išskalbkite skalbimo mašinoje. Rūgštinė medžiaga gali sukelti papilkėjimą, todėl įberkite šiek tiek kepimo sodos.

REKLAMA

Kodėl drabužių pažastų srityje atsiranda geltonos dėmės?

Geltonų dėmių atsiradimą lemia prakaitas. Antiperspirantai taip pat gali nudažyti baltus audinius. Juose esančios aliuminio druskos sukelia chemines reakcijas, todėl audinys ima gelsti.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].