Ką daryti sutikus benamį šunį? Patarimai, kurie gali išgelbėti jūsų gyvybę

Šuo yra tikras žmogaus draugas, tačiau jis išliks tokiu tik tol, kol gyvens kartu su mumis. Bandoje gyvenantis šuo yra panašesnis į vilką. Benamiai gyvūnai gyvena bandose ir žymi savo teritoriją bei ją saugo. Jie nebijo nei žmonių, nei kitų gyvūnų. Ką daryti, jei sutikote benamį šunį? Pateikiame kelis naudingus patarimus.

REKLAMA

šunimi

Jei susidūrėte su piktu benamiu šunimi, niekada neskubėkite iš karto bėgti. Jei bėgsite, gali suveikti gyvūno instinktai ir jis pamanys, kad esate masalas. Geriau atsistokite saugiu atstumu ir ramiai laukite, stenkitės išlikti ramūs, kol šuo jus apuostys. Jei šuo jus seka, stovėkite ramiai. Jei jis vis dar stovi už jūsų, lėtai pasitraukite.

šunį

Taip pat padėkite tarp šuns ir savęs tai, kas gali atitraukti šuns dėmesį. Tai gali būti kuprinė, skėtis, batai ar striukė. Gyvūnui tai bus kliūtis.

REKLAMA

Jei važiuojate dviračiu ir pamatote benamį šunį, geriau nepulkite iš karto minti kaip galima greičiau. Bet koks greitas judesys pritraukia šuns dėmesį, todėl jis gali jus užpulti ar pradėti vytis. Jei šuo pradeda jus sekti, nulipkite nuo dviračio ir sustokite. Jis iš karto praras susidomėjimą jumis. Dviratį kurį laiką pasiveskite ir tik tada vėl pradėkite važiuoti.

Įsivaizduokite, kad einate pavedžioti savo šuns ir sutinkate benamį šunį. Jei benamis bando užpulti jūsų šunį, turite paimti savo šuniuką į rankas. Jei paliksite jį ant žemės, piktasis šuo gali jį rimtai sužaloti. Šioje situacijoje nėra vieno teisingo sprendimo, net šuns laikymas rankose ne visada gali padėti.

Yra dar vienas būdas. Užuot laikę šunį rankose, pabandykite atitraukti piktojo šuns dėmesį. Jei turite kokių nors skanėstų, meskite juos benamiui šuniui. Dažniausiai tokie gyvūnai visada yra alkani ir niekada neatsisako maisto. Meskite maistą kuo toliau nuo jūsų.

REKLAMA

šunį

Turėtumėte atsiminti ir tai, kad piktam šuniui negalima žiūrėti į akis. Stenkitės nukreipti savo žvilgsnį kitur arba kitaip išblaškykite gyvūną. Jei tai yra vienas šuo, tai galite pabandyti garsiai pasakyti „ne“. Jei tokie griežti žodžiai yra nenaudingi, stovėkite nejudėdami ir nežiūrėkite šuniui į akis. Žvilgsnio susitikimas yra ženklas pradėti kovą. Jei sugebėsite pakankamai ilgai išstovėti tarsi nejudantis stulpas, šuo praras susidomėjimą jumis.

REKLAMA

Jei šuo prie jūsų prieina ir pradeda jus uostyti, nepanikuokite, darykite tai, ko jis nori. Jokiu būdu nejudėkite, netieskite jam rankos, jis judesį gali suvokti kaip puolimą. Šuo juda labai greitai, tai nespėsite patraukti rankos.

REKLAMA

Ar jums tenka gatvėje sutikti benamių šunų? Ką tuomet darote?

šunį

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].