Svogūnai yra vienas iš tokių ingredientų, kurie yra universalūs virtuvėje – jie gali pakelti skonį į naujas aukštumas, ir todėl svogūnas yra produktas, kurį dauguma iš mūsų turi namuose.

Bet ar žinojote, kad svogūnai taip pat turi daug kitų privalumų, kurie neturi nieko bendro su maisto gaminimu? Geltonieji svogūnai yra naudingi sveikatai ir gali veikti kaip skausmus ir virusus malšinanti priemonė, ir kaip baktericidai. Nieko nežinojau apie tai – bet akivaizdu, kad jie gali padaryti stebuklus ir netgi palengvinti vabzdžių įkandimus bei pažaboti aukštą karščiavimą.

Nuo šiol mano namuose niekada netruks svogūnų!

  1. Vabzdžių įkandimai

Taigi, svogūnai puikiai pakeičia nuskausminamuosius – ir vienas iš privalumų yra tai, kad jie gali palengvinti vabzdžių įkandimus. Trinant svogūną į įkandimo vietą, jis ištrauks nuodus ir taip išvengsite niežėjimo.

  1. Ausų skausmas

Senas, bet klasikinis močiutės patarimas – svogūnas gali numalšinti ausų skausmą. Įkišus svogūno gabalėlį į ausį, ausų vaškas suminkštės ir sumažins skausmą. Tiesiog neįtikėtina!

  1. Peršalimas

Svogūnas labai gerai sugeria bakterijas ir toksines medžiagas – tai reiškia, kad jis gali sustabdyti artėjantį peršalimą. Nuluptą svogūną arba jo supjaustytą gabalėlį įdėkite į indą, o naktį prieš miegą, padėkite indą šalia savęs. Ryte jausitės kur kas geriau!

  1. Karščiavimas

Skamba keistai, bet dar viena gudrybė su svogūnu yra įdėti jį į kojines, kol dar nemiegate! Tai padės sušvelninti karščiavimą ar gripą, kaip ir peršalimą, todėl atsikėlę ryte jausitės kur kas geriau.

  1. Cukraus kiekis kraujyje

Kaip rašo „My Kitchen“, svogūnuose yra baltymų, skaidulų, vitamino C ir flavonoidų. Reguliariai valgant po svogūno gabalėlį, taip pat galite sumažinti cholesterolio kiekį ir išlaikyti stabilų ir gerą cukraus kiekį kraujyje

Patarimas:

Jei nepakanka šių naudingų patarimų sveikatai, svogūnas taip pat yra geras būdas namuose atsikratyti blogo kvapo. Kaip jau minėjome anksčiau, švieži svogūnai gali absorbuoti bakterijas – ir padarius keletą svogūno pjūvių ir palikus jį atviroje vietoje – jis išvalys jūsų namų orą, kad ir kas bjauriai smirdėtų. Išradinga!

Tai man buvo nauja – ateityje tikrai pasinaudosiu įvairiais svogūnų panaudojimo būdais. Nesivaržykite pasidalinti su draugais, kad jie taip pat sužinotų, koks svogūnas gali būti naudingas!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].