Šerkšnas arba sušalę lašai ant šaldytuvo nugarėlės yra svarbus požymis, kad su šaldytuvu kažkas negerai. Nereikėtų to ignoruoti, nes gali tekti atlikti brangų remontą arba mokėti didesnes sąskaitas už elektrą.

REKLAMA

Ką reiškia šerkšnas arba sušalę lašai ant šaldytuvo galinės dalies?

Štai svarbiausios priežastys, dėl kurių gali susidaryti tokia situacija. Svarbu nustatyti, kokio pobūdžio yra problema, nes ji gali būti ir nereikšminga, ir labai rimta.

REKLAMA

Oro nuotėkis

Šaldytuvo galinė sienelė neturėtų užšalti. Tačiau kai taip atsitinka, nepradėkite manyti, kad problemos priežastis yra kažkoks sugedęs šaldytuvo elementas. Vietoj to patikrinkite, ar nėra oro nuotėkio. Šaldytuvas turi būti sandarus. Problema prasideda, kai į šaldytuvą patenka šiltas oras iš lauko ir susimaišo su šaltu oru. Tokiu atveju šaldytuvo kameroje, taip pat ant galinės sienelės, susidaro šerkšnas. Kai šaltis tampa stipresnis, vanduo virsta kietu ledu, kuris matomas šaldytuvo galinėje dalyje.

REKLAMA

Yra dvi tikėtinos priežastys, kodėl į šaldytuvo skyrių patenka šiltas oras. Pirma, ne iki galo uždarėte šaldytuvo dureles. Antra: durų guminės tarpinės yra pažeistos arba pernelyg susidėvėjusios ir negali tinkamai užsandarinti šaldytuvo durų. Norėdami išspręsti šią problemą, atidžiai patikrinkite šaldytuvo durelių sandarumą. Jei randate įtrūkimų arba jei tarpinė kaip nors deformuota, turite ją pakeisti nauja. Pakeisti šaldytuvo durelių gumą labai paprasta! Paprasčiausiai ištraukite esamą ir į jos vietą įstatykite naują.

REKLAMA

Užsikimšęs atitirpinimo kanalas

Šaldytuvo skyriaus gale yra nedidelė anga, kuri naudojama kaip atitirpinimo kanalas. Per šią angą vanduo iš šaldytuvo skyriaus gali greitai išbėgti. Ši anga šaldytuve taip pat yra svarbi šaldytuvo automatinio atitirpinimo funkcijos, suveikiančios vieną ar kelis kartus per dieną, dalis. Kai šaldytuve automatiškai tirpsta ledas ar šerkšnas, šio proceso metu susidaręs vanduo turi nutekėti per atitirpinimo lataką.

REKLAMA

Dažna šaldytuvų problema yra ta, kad atitirpinimo kanale susikaupia ledas ir jį užkemša. Taip yra todėl, kad į lataką patenkantis vanduo paprastai būna artimas užšalimui ir greitai virsta ledu. Dar blogiau yra tai, kad šaldytuvų atitirpinimo kanaluose nėra šildymo elementų, kurie apsaugotų nuo užšalimo. Taigi, kai ledas užkemša atitirpinimo drenažą ir lieka nepastebėtas, jo sankaupos kaupiasi. Tai pastebėsite, kai šaldytuvo galinė dalis pradės užšalti, ypač apatinė galinės sienelės dalis.

Veiksmingiausias būdas išvalyti užsikimšusį atitirpinimo lataką – ištirpdyti ledą karštu vandeniu. Geriausia lėtai pilti karštą vandenį ant nutekamojo latako, naudojant virdulį ar kitą panašų prietaisą. Kai ledas pakankamai ištirps, vanduo vėl normaliai tekės per nutekamąjį lataką.

REKLAMA

Sugedusi atitirpinimo sistema

Jau žinote, kad šaldytuve yra atitirpinimo sistema, kuri bent kartą per dieną tirpdo ledą ir šerkšną. Dvi svarbiausios šios sistemos dalys yra atitirpinimo termostatas ir atitirpinimo šildytuvas. Termostatas nuolat nustato temperatūrą šaldytuvo gale. Jis įjungia atitirpinimo sistemą, kai nustato, kad galinė dalis yra per šalta dėl šalčio ar ledo. Taip siekiama ištirpdyti šerkšną ar ledą, kol jis dar netapo pernelyg didele problema. Kai įjungiama atitirpinimo sistema, šildytuvas įjungia kaitinimo elementą, kad ištirptų susikaupęs šerkšnas ir ledas. Kaitinimo elementą rasite už galinio skyriaus skydelio.

REKLAMA

Kai šaldytuvo galinė dalis užšąla, greičiausiai taip atsitinka dėl to, kad atitirpinimo sistema neveikia taip, kaip turėtų. Reguliariai neatšildant šerkšno ir ledo, kasdien jo susikaupia vis daugiau ir daugiau. To priežastis – sugedęs termostatas arba neveikiantis šildytuvas. Dėl sugedusio termostato atitirpinimo sistema negali įjungti šildytuvo, todėl neįjungtas šildytuvas nieko neištirpins.

Šiuo atveju reikia pakeisti termostatą arba šildytuvą, priklausomai nuo to, kuris iš jų sugedo. Deja, nė vienos iš šių dalių neįmanoma pataisyti. Todėl vienintelis sprendimas – išimti juos ir įdėti naujus. Norėdami tai padaryti, pirmiausia ištuštinkite šaldytuvo skyrių ir pabandykite nuimti galinį skydą. Tai gali būti gana sudėtinga, jei sienelė jau padengta ledu. Todėl reikės atsargiai po gabalėlį pašalinti ledą arba ištirpinti jį karštu vandeniu. Nuėmę sienelę galėsite laisvai prieiti prie atitirpinimo termostato ir šildytuvo. Tada tereikės pašalinti pažeistą detalę ir vietoje jos sumontuoti naują.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].