Šiuolaikinis gyvenimas diktuoja beprotišką tempą. Dėl šios priežasties beveik kiekvienas iš mūsų kasdien patiriame stresą, o tai, savaime suprantama, daro įtaką mūsų emocinei būklei. Tačiau šią įtampą galite sumažinti, ir vienas efektyviausių būdų tai padaryti yra kaklo ir pečių atpalaidavimo pratimai.

Norėdami to pasiekti, išmokite šiuos paprastus pratimus, kurie pakeis jūsų gyvenimą į gerąją pusę!

Ericas Franklinas yra šveicarų šokėjas, choreografas, mokytojas ir rašytojas.

1994 metais jis sukūrė savo novatorišką metodą, apjungiantį kūrybinę vizualizaciją, įkūnijusią anatomiją, fizinius ir psichinius pratimus. Kokia viso to esmė, galite perskaityti žemiau.

Ideokinezė

Ideokinezė yra judesio vizualizavimo procesas, siekiant išmokyti nervų sistemą užmegzti naujus neuromuskulinius ryšius. Ši sritis paremta Mabel Ellsworth Todd idėjomis ir praktika, kur viskas aprašyta 1937 m. išleistoje knygoje „Mąstantis kūnas“.

Dėl patirtos avarijos Mabel Ellsworth Todd beveik nejautė kojų. Gydytojai nusprendė, kad ji niekada nebegalės vaikščioti.

Kai moteris nusprendė, kad neturi ko prarasti, ji pradėjo mankštintis, pasitelkdama savo vaizduotę. Dėl to ji pradėjo progresuoti ir pamažu atsistojo ant kojų! Po stebuklingo pasveikimo, ji šiuo metodu padėjo ir kitiems viltį praradusiems žmonėms.

Savo institute Franklinas toliau tobulino šias idėjas ir, be kita ko, sukūrė pratimą, skirtą stresui malšinti.

Pratimai stresui pašalinti

Krioklys

Įsivaizduokite, kad stovite po kriokliu.

Pajuskite, kaip vanduo teka per jūsų kūną, klausykite jo šniokštimo, įkvėpkite gaivaus jo kvapo. Pajuskite, kad visa susikaupusi įtampa yra tarsi nuplaunama.

Atpalaiduokite pečius

Šiuolaikinio gyvenimo sąlygomis įtampa kaupiasi pečių juostoje ir kaklo stubure.

Norėdami atpalaiduoti pečius, pirmiausia rankas pakelkite, o tada švelniai nuleiskite. Įsivaizduokite, kad jos tarsi slysta iš paskos.

Dabar pakelkite pečius, pajuskite, kaip raumenys įsitempia.

Leiskite pečiams nusileisti žemyn, įsivaizduokite, kad raumenys atsipalaiduoja patys, tarsi atsiskiria nuo galvos ir pečių.

Pakartokite judesį dar keletą kartų, garsiai iškvėpkite ir nuleiskite pečius. Iškvėpdami įsivaizduokite, kad visos jūsų problemos ir rūpesčiai pasidaro daug mažesni.

Paskutinį kartą pakelkite pečius ir įkvėpkite, tada juos abu kartu nuleiskite žemyn. Turite pajausti, kaip jūsų galva tampa laisva nuo nereikalingų minčių.

Švelnus pečių paspaudimas

Sunkią akimirką lengvas pečių spustelėjimas gali padėti atsipalaiduoti. Erikas Franklinas rekomenduoja šį būdą naudoti įtampai sumažinti.

Susikoncentruokite į tai, kur jaučiatės įsitempę. Atpalaiduokite riešą ir švelniai paspauskite pečius.

Drebančios rankos ir kojos

Viskas taip paprasta: tiesiog atpalaiduokite raumenis, purtydami rankas ir kojas. Kratymas padeda atkurti raumenų jungiamojo audinio elastingumą, padidina kraujagyslių išsiplėtimą ir pagreitina limfos judėjimą.

Pakelkite ištiestą ranką iki akių lygio.

Pakratykite ir įsivaizduokite, kad raumenys tarsi kabo aplink kaulus. Sutelkite dėmesį į nervų galus.

Savo vaizduotėje pamatysite, kaip jie dreba. Purtykite rankas taip, lyg norėtumėte nukratyti dulkes.

Atlikite tą patį pratimą kaire ranka ir taip pat papurtykite kojas. Padarykite tai sėdėdami ir laikydami kėdę abiem rankomis.

Tai yra 4 Erico Franklino sukurti streso mažinimo pratimai, kurie padėjo daugeliui žmonių.

Išbandykite juos patys, jie yra visiškai saugūs ir gali jums padėti sumažinti įtampą!

Linkime sėkmės!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].