Jei ant drabužių atsirado sunkiai pašalinamų dėmių, tikrai neverta nusiminti. Jas pašalinti gali padėti druska.

REKLAMA

Šiandien naujausi skalbimo mašinų modeliai daugumą drabužių labai gerai išskalbia net ir esant žemai temperatūrai, pavyzdžiui, 30°C (nors dauguma žmonių vis dar negali atsikratyti įpročio rinktis bent 40°C temperatūrą). Vis dėlto, ne visas dėmes pavyksta išplauti pakankamai greitai. Kartais dėmė yra tokia užsispyrusi, kad net ir skalbimas aukštoje temperatūroje nepadeda jos pašalinti. Ką tokiu atveju daryti? Ar yra koks nors būdas išsaugoti drabužius?  Tokiu atveju verta pabandyti naudoti druską, nes ji efektyviai kovoja su dėmėmis ir nepažeidžia audinio.

REKLAMA

Prieš skalbdami drabužius į skalbyklės būgną įberkite du šaukštus druskos. Įpilkite reikiamą kiekį skalbiklio bei audinių minkštiklio (jei tokį naudojate) ir įjunkite skalbimo mašiną. Kai skalbimo mašina baigs darbą, išimkite skalbinius. Turėtumėte pastebėti skirtumą – druska gerai ištirpdo visas dėmes ir taip sustiprina ploviklio veikimą. Be to, druska padeda kovoti su kieto vandens problema.

 

REKLAMA

Nors druska padės skalbikliui įveikti sunkiai pašalinamas dėmes, tačiau druską vertėtų naudoti pakankamai retai.  Kodėl? Ši priemonė turi ir tam tikrų  trūkumų. Per dažnai naudojama druska gali sugadinti skalbimo mašiną, – jos metaliniai komponentai daug greičiau surūdys. Druską skalbimui naudokite tik tada, kai dėmę tikrai sunku pašalinti, tačiau nenaudokite jos įprastam skalbimui.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].