Per didelius karščius būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kad organizmas lengviau ištvertų tokius orus. Apie tai papasakojo daktaras Andrejus Tyazhelnikovas.

Specialistas rekomendavo būti kiek įmanoma atsargesniems tose vietose, kur gresia perkaisti saulėje. Tai atviros vietos mieste, ėjimas pėsčiomis, kai nežinote, ar bus kur pasislėpti nuo saulės ir t. t. Taip pat reikėtų vengti persivalgymo ir atsisakyti alkoholio.

Be to, ypač karštomis valandomis reikėtų atsisakyti fizinio aktyvumo. Tačiau tai dar ne viskas. Tjaželnikovas pridūrė, kad pasivaikščiojimams reikėtų rinktis šviesius ir laisvus šviesių spalvų bei natūralių audinių drabužius, nepamiršti ir kepurių.

Dar viena svarbi taisyklė, kurios būtina laikytis karštomis vasaros dienomis – būtina laikytis gėrimo režimo ir nešiotis vandens su savimi. Gerti švarų vandenį būtina nuolat, bet mažomis porcijomis.

Gydytojas pastebėjo, kad troškulį gerai malšina vaisių gėrimai, gira, karšta arbata. Jei atsiranda šilumos smūgio simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Būtina atkreipti dėmesį į šiuos simptomus: stiprus raumenų silpnumas, karščiavimas, odos blyškumas ar paraudimas, dažnas širdies plakimas ir kvėpavimas. Taip pat gali pasireikšti pykinimas, galvos svaigimas ar mėšlungis kojose ar skrandyje.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].