Šaltiena – daugelio žmonių mėgstamas užkandis, dažnai puošiantis šventinį stalą.

REKLAMA

Ir ne veltui! Mat tokiame naminiame produkte gausu vitaminų, naudingųjų rūgščių, kurios teigiamai veikia nervų sistemą, daro teigiamą poveikį odos elastingumui ir stiprina imuninę sistemą.

Tačiau ne visi gali valgyti tokį patiekalą, nors jame gausu įvairių mikroelementų.

REKLAMA

Apie tai plačiau papasakojo gydytoja endokrinologė Jelena Surakshina.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad svarbu laikytis maisto gaminimo subtilybių. Jei sultinys buvo paruoštas iš didelio kiekio kaulų ir riebios mėsos, blogojo cholesterolio kiekis gerokai per didelis. Toks patiekalas neabejotinai turės neigiamą poveikį kraujui, širdžiai ir kraujagyslėms.

Be to, tokio patiekalo neturėtų valgyti ir tie, kurie turi problemų dėl viršsvorio.

REKLAMA

Jei šaltienos pagrindą sudaro kiaulienos sultinys, gali kilti problemų su šlapimo pūsle.

Problemas gali išprovokuoti prieskoniai, kurių nemažai dedama ruošiant tokį užkandį. Dėl to labai apkraunamas skrandis ir sudirginama gleivinė.

REKLAMA

Gydytoja pažymėjo, kad tokį patiekalą galima valgyti ne dažniau kaip kartą per savaitę, jei iš tiesų nėra rimtesnių sveikatos problemų. Be to, porcija neturėtų viršyti 150 gramų.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.