Daugelis žmonių pamiršta tai valydami namus

Net jei ant lubų nėra dėmių ar matomų nešvarumų, turėtumėte jas reguliariai valyti. Tai ypač svarbu, jei kas nors iš namų ūkio narių turi astmą ar alergiją. Mes parodysime, kaip efektyviai pasirūpinti lubomis valant namus.

REKLAMA

Lubų valymas yra viena iš veiklų, kuri gali sukelti problemų. Priklausomai nuo kambario ir medžiagos, iš kurios lubos pagamintos, valymas atrodys šiek tiek kitaip. Mes paaiškinsime, kaip pasirinkti lubų valymo priemones ir efektyviai atlikti visą procesą.

REKLAMA

Ar reikia valyti lubas?

Daugelis iš mūsų pradeda galvoti apie lubų valymą, kai ant jų atsiranda matomų dėmių ar kitų žymių. Tai didelė klaida. Dulkės kaupiasi ant lubų, kaip ir ant kitų paviršių namuose. Jie nesimato plika akimi, tačiau tai turi įtakos mūsų veiklos kokybei, ypač jei sergame astma ar turime kokią nors alergiją. Reguliarus lubų valymas padeda pagerinti patalpų oro kokybę. Be to, baltas paviršius geriau atspindi šviesą. Dėl to kambariai atrodo optiškai šviesesni ir didesni. Papildomas lubų švarumo privalumas yra tai, kad jos ilgą laiką išlaiko estetinę išvaizdą. Todėl perdažyti reikia rečiau.

Kaip valyti tradicines lubas?

Jei ant lubų nėra dėmių, tai viskas paprasta. Tiesiog nuvalykite paviršių paprastu šepečiu. Tik nepamirškite visada naudoti švarios šluotos, kad ant lubų neliktų jokių žymių. Visada braukite langui statmena kryptimi. Dėl to bet kokie netobulumai, dulkių likučiai ar dėmės nebus tokios pastebimos. Kad dulkės geriau priliptų prie šluotos, galite ją apvynioti audiniu, sudrėkintu vandeniu ir glicerinu.

REKLAMA

namus

Kaip valyti lubas virtuvėje?

Virtuvė yra specifinė vieta. Gaminant vandens garai ir riebalų dalelės pakyla aukštyn ir gali nusėsti ant lubų, padarydamos dėmes. Jų valymas reikalauja šiek tiek darbo, bet tai įmanoma. Galite pasirinkti iš kelių būdų.

REKLAMA
  • Riebalų dėmę pašildykite plaukų džiovintuvu. Tada ant jos prispauskite​​popieriaus. Darykite tai tol, kol ant lubų nebeliks dėmių. Nuėmę servetėlę, įtrinkite lubas bulvių miltais.
  • Dėmę patepkite skutimosi putomis. Palikite kelioms valandoms (kuo ilgiau paliksite, tuo stipresnis bus poveikis). Tada tiesiog nuplaukite lubas.
  • Jei lubas dažėte abrazyviniais arba akriliniais dažais, galite naudoti stiklo valiklį arba vandenį su muilu. Jei naudojate langų ploviklį, apipurkškite dėmę ir palikite preparatą ant jos kelioms valandoms. Tada pašalinkite likučius popieriniu rankšluosčiu. Jei naudojate vandenį su indų plovikliu, suvilgykite jame medvilninį audinį ir padėkite ant dėmės. Netrinkite per stipriai, kad nepažeistumėte paviršiaus.
  • Jei kiti metodai nepasiteisino, paimkite per pusę perpjautą citriną, pamirkykite ją druskoje arba sodoje ir patrinkite dėmę ant lubų. Galiausiai nuvalykite likusius produktus.

Kaip valyti pakabinamas ir tinkuotas lubas?

Su tradicinėmis lubomis tiks visi iki šiol aprašyti metodai. O kaip su pakabinamomis lubomis arba tomis, kurios dengtos plokštėmis ar tinku?

  • Lubų plokščių valymas yra gana paprastas. Jei ant jų nėra dėmių, tiesiog naudokite minkštą šluostę, sudrėkintą vandeniu. Universalūs, švelnūs plovikliai puikiai tiks dėmėms ir dryželiams valyti. Tačiau kai kurie gamintojai rekomenduoja naudoti specialius preparatus, skirtus plokštėms valyti.
  • Lubų tinką galite valyti dulkių siurbliu su minkštu, apvaliu šepečiu. Taip pašalinsite dulkes nuo kampų ir užkampių. Dėl rimtesnių nešvarumų užtepkite ant lubų bulvių miltų ir vandens pastą (1/2 puodelio krakmolo 2 puodeliams vandens). Užtepkite juo išsikišusius elementus, o kai išdžius, nubraukite minkštu šepetėliu.
  • Jei jums įdomu, kaip valyti pakabinamas lubas, turite žinoti, kad tai priklauso nuo medžiagų, iš kurių jos pagamintos. Mes jau nurodėme tradicinių, plokščių ir tinkuotų lubų plovimo būdus. Pasirinkite tą, kuris atitinka pakabinamų elementų apdailą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.