Labai greitai mus apims Kalėdų  nuotaika. Jei vaikystėje šį laiką siejome su pasakomis ir magija, dabar viskas tikrai pasikeitė. Visų pirma, ant mūsų pečių krenta atsakomybė renkant dovanas šeimai, kolegoms ir draugams. Atrodytų, kas čia tokio sunkaus?  Vis dėlto, metai iš metų nuolat gauname blogų dovanų, todėl akivaizdu, kad išrinkti dovanas nėra taip paprasta.

REKLAMA

Viena mano draugė skundėsi, kad po gimtadienio jos butas virsta mini parduotuvės „Home Improvement“ versija. Aplinkiniai, užplūdę šiltų jausmų, stengiasi pamaloninti jus dovana, tačiau dažniausiai jiems nepavyksta to padaryti. Paaiškėjo, kad mano draugė nemėgsta tokių dovanų ir niekada jų nenaudoja. Būtent todėl šiame straipsnyje papasakosime, kokių dovanų reikėtų vengti, jei su kitais žmonėmis norite palaikyti puikius santykius.

Kai dovanojame žmogui dovaną, pirmiausia norime jam įtikti. Būtent todėl vertėtų pasikliauti dovaną gausiančio asmens pageidavimais. Mūsų sąrašas yra tik vadovas. Jei tikrai žinote, kad jūsų draugas bus patenkintas  gavęs „blogą“ dovaną, nedvejokite, ir ją įteikite.

REKLAMA

Taigi, kokių dovanų reikėtų vengti?

Pinigai

REKLAMA

Jei dovanosite pinigus, juos gavęs žmogus gali pamanyti, kad paprasčiausiai nesistengėte išrinkti jam dovaną. Vis dėlto, turiu ir tokią draugę, kuriai tinka tik pinigai – jokių kitų dovanų ji paprasčiausiai nemėgsta gauti. Vis dėlto, aš tą sužinojau tik po daugybės bendravimo metų. Pinigus galima drąsiai dovanoti tada, jei žinote, kad žmogus planuoja stambų pirkinį. Visais kitais atvejais  nereikėtų dovanoti pinigų.

Fiksuotos datos bilietai

REKLAMA

Jūsų draugas ar kolega mėgsta teatrą? Manote, kad bilietai į spektaklį jam tikrai patiks? Deja, turime jus nuliūdinti. Jei parinksite konkrečią spektaklio datą, tai gali tapti ne dovana, bet tikra bausme. Tai ypač pasakytina apie renginius, kurie vyks po mėnesio ar dar mažiau. Žmogus jau gali būti suplanavęs, ką veiks šią dieną. Būtent todėl kur kas geriau dovanoti bilietų kuponą: tokiu atveju galėsite būti ramūs, kad dovanos gavėjas pasirinks tinkamą spektaklio ar kito renginio datą.

REKLAMA

Psichologinės knygos

Jei manote, kad knyga apie pozityvų mąstymą padės jūsų nuolat besiskundžiančiam draugui, jūsų laukia staigmena. Kartais žmogus apie savo problemas kalba ne tam, kad paklaustų patarimo, o tiesiog tam, kad būtų išklausytas.

REKLAMA

Jei padovanosite tokią knygą, tiesiog parodysite, kad jam tikrai reikia numesti svorio, išmokti užmegzti santykius ar tinkamai bendrauti su tėvais. Deja, tokia dovana tikrai gali įžeisti.

Šlepetės, pižamos, chalatai ir naktiniai marškiniai

REKLAMA

Tai – labai asmeniški dalykai. Namai yra vieta, kur mes ilsimės ir atsipalaiduojame, todėl drabužiai ir šlepetės turi tiesiog idealiai tikti.  Net jei manote, kad šios tamsios paprastos šlepetės tikrai tiks jūsų santūriam draugui, galite klysti. Galbūt namuose jis batus pakeičia į šlepetes su elniais ir apsivelka spalvingą pižamą. Tokias asmeniškas dovanas vertėtų dovanoti labai atsargiai ir jas pirkti tik tada, kai tiksliai žinote žmogaus pageidavimus.

REKLAMA

Kalendorius

Dabar kiekvienas po ranka turi telefoną su kalendoriaus funkcija, todėl tokia dovana gali būti nesuprasta. Žinoma, jūsų kolegai, kuris neabejotinai naudoja popierinį kalendorių darbe, tokia dovana gali praversti. Kitu atveju geriau rinktis naudingesnę ir universalesnę dovaną.

REKLAMA

Beje, tas pats pasakytina ir apie darbo kalendorių su konkrečiomis datomis. Nėra prasmės tokią dovaną įteikti žmogui, kuris nėra linkęs visko planuoti. Net ir tada, jei dovaną gausiantis žmogus yra verslininkas, tokia dovana vis tiek gali būti netinkama. Išoriškai jums patinkantis dienoraštis naujajam savininkui gali būti visiškai nenaudingas ir nepatogus naudoti.

Virtuvės reikmenys

REKLAMA

Jei jums atrodo, kad visos moterys, sulaukusios 30 metų, dievina dovanas, susijusias su virtuve, tuomet smarkiai klystate. Ne visos moterys, kad ir kokio amžiaus jos būtų, mėgsta leisti laiką gamindamos maistą. Pažįstu daug moterų, kurios labai įsižeidžia gavusios dovanų puodų ar mentelių rinkinį. Kiekviena šeimininkė virtuvės reikmenis perka pagal savo skonį, todėl kur kas geriau įteikti kitokią dovaną.

REKLAMA

Drabužiai

Iš karto patiksliname: jei tai yra dovana artimam draugui ir tikrai žinote, kad šis džemperis su Betmenų jį nudžiugins, drąsiai pirkite tokią dovaną. Vis dėlto, kitais atvejais vertėtų vengti tokių dovanų. Galite nepataikyti su dydžiu, parinkti nemėgstamos spalvos drabužį, ir t.t. Pavyzdžiui, „Chelsea“ gerbėjas tikrai nebus patenkintas, jei gaus šaliką  su „Manchester United“ emblema. Turėtumėte būti ypač atsargūs dovanodami apatinius, nes galite smarkiai prašauti.

REKLAMA

Kvepalai

Tikriausiai žinote, kad kvepalus verta dovanoti tik tada, kai tiksliai žinote, koks kvapas žmogui patinka. Vis dėlto, ne visi žino, kad tos pačios taisyklės reikia laikytis ir tada, jei nuspręsite įteikti bet kokią kitą stipraus kvapo dovaną. Aromatiniai difuzoriai, kvapiosios žvakės ar kiti stiprų kvapą turintys daiktai turi būti dovanojami tik tuo atveju, jei tikrai žinote, jog šis aromatas dovanos gavėjui tikrai patiks. Atminkite, kad netinkamas kvapas gali sukelti pykinimą ir galvos skausmą.

REKLAMA

Tikimės, kad mūsų patarimai jums bus naudingi. Vis dėlto, jei nuspręsite dovanoti pinigus, pasistenkite juos įteikti kiek įmanoma originaliau.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.