Jei kiaušinius perkate tiesiai iš ūkininko, kuris turi tipišką tradicinę sodybą su laisvai laikomomis vištomis, tikriausiai ne kartą svarstėte, ar tokius kaimiškus kiaušinius reikia plauti ar valyti. Žmonių nuomonės šiuo klausimu išsiskiria ir pasirodo kad … tam tikra prasme, teisūs ir vieni, ir kiti! Kaip tai įmanoma?

REKLAMA

Ypatingi išskirtinių vištų kiaušiniai…

Galima drąsiai teigti, kad mūsų laikais kaimiškos vištos kiaušinius deda išskirtinėmis sąlygomis. Ir šis išskirtinumas jaučiamas jų skonyje. Tai pastebės kiekvienas, bent kartą valgęs tipišką, bet kokios rūšies kiaušinį iš parduotuvės ir turėjęs galimybę palyginti jį su laisvai kieme bėgiojančios ir natūraliu, jokiomis cheminėmis medžiagomis neapdorotu vištos kiaušiniu. Tokie kiaušiniai, skirtingai nei iš parduotuvių, kartais būna aplipę žole ar kitais žalumynais bei nešvarumais.

Nešvarūs kaimiški kiaušiniai?

REKLAMA

Be to, ant jų gali būti ir kitų nešvarumų. Deja, jie plika akimi nematomi. Todėl savo akimis jų nepamatysite. Tai įvairios bakterijos ir mikroorganizmai, esantys aplinkoje, kurioje kiaušinis buvo padėtas ir po kurią nuolat juda vištos. Galbūt ir kiti gyvūnai. Tokia aplinka, kaip ir bet kuri natūrali aplinka, nėra sterili. Todėl ant kiaušinio lukšto gali būti, pavyzdžiui, salmonelių. Jei ant lukšto gali būti kažkas, kas kelia grėsmę mūsų sveikatai, logiška, kad, atsakymas į klausimą, ar plauti kiaušinius, turėtų būti paprastas: plaukite! Tiesa ta, kad juos reikia nuplauti, tik labai svarbu, kada tai daryti. Nes jei tai darysite netinkamu metu, taip pat rizikuojate savo sveikata.

Ar kaimiškus kiaušinius reikia plauti, ar valyti?

Kiaušinių nereikėtų plauti iš karto, kai tik parsinešate juos namo. Taip yra todėl, kad sąlytis su vandeniu gali gerokai sutrumpinti jų galiojimo laiką. O tada gali būti labai lengva jais apsinuodyti, nes jie bus pasenę. Todėl laikykite juos neplautus vėsioje vietoje. Tai gali būti ir šaldytuvas. Bet kadangi ant jų lukštų gali būti kas nors, kas gali kelti grėsmę jūsų sveikatai, verta juos laikyti kartoninėje dėžutėje ar kitoje vietoje, kuri juos atskirtų nuo kitų maisto produktų.

Kaimiškus kiaušinius (kaip ir bet kokius kitus) reikėtų nuplauti prieš pat juos naudojant. Tai svarbus dalykas, kurį pabrėžia ir gydytojai, ir patys ūkininkai.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].