Skalbimo kapsulės parduotuvėse pasirodė prieš kelerius metus, ir netrukus užvaldė rinką. Daugybė žmonių pakeitė savo pirkimo įpročius, ir vietoj skalbimo miltelių pradėjo pirkti tik šį naują produktą. Vis dėlto, dauguma žmonių nežino, kad netinkamai naudojant skalbimo kapsules galima visiškai sugadinti skalbimo mašiną.

REKLAMA

Ar skalbimo kapsulės kenkia skalbimo mašinai?

REKLAMA

Santechnikai apie tai pradeda kalbėti vis dažniau. Jie teigia, kad netinkamai naudojant skalbimo kapsules galima smarkiai pakenkti skalbimo mašinai. Skalbimo kapsulės yra užpildytos skysčiu, tačiau sienelės pagamintos iš vandenyje tirpios medžiagos. Didžiausių problemų gali sukelti būtent skalbimo kapsulių pakuotės.

REKLAMA

Jei skalbiama žemoje temperatūroje, arba pasirenkamas greito skalbimo režimas, kapsulė gali nespėti ištirpti. Vėliau kapsulių likučių galima rasti skalbimo mašinos būgne arba ant drabužių, tačiau tai nėra pati didžiausia blogybė. Neištirpusios kapsulių dalys gali sukelti nemalonų kvapą ir užkimšti vamzdžius. Santechnikai teigia, kad jiems skalbimo kapsulių likučiai kelia tikrą siaubą, nes jie pridaro labai daug žalos.

Kaip tinkamai naudoti skalbinių kapsules?

REKLAMA

Pirmiausia vertėtų perskaityti ant pakuotės pateiktą informaciją. Gamintojas turėtų informuoti, kokioje temperatūroje turėtume skalbti drabužius. Jei tokios informacijos nėra, rinkitės ne žemesnę nei 30 laipsnių temperatūrą, ir ilgesnę nei 15–30 minučių trukmės skalbimo programą. Jei rinksitės švelnią skalbimo programą (pavyzdžiui, skirtą vilnoniams drabužiams), skalbimo kapsulė gali neištirpti.

REKLAMA

Nors skalbimo kapsulės gali padėti dar švariau išskalbti drabužius, tačiau nepamirškite, kad skalbimo mašinai nepakenksite tik tada, jei rinksitės pakankamai aukštą skalbimo temperatūrą bei ganėtinai ilgą skalbimo ciklą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].