Žmogaus gyvenimą sudaro daugybė įpročių. Net Aristotelis sakė: „Mes esame mūsų įpročiai. Sėkmė nepriklauso nuo vieno veiksmo, bet nuo reguliariai pasikartojančių veiksmų.“

Kas sudaro jūsų įprastą darbo dieną? Kiek valandų praleidžiate socialiniuose tinkluose, kaip dažnai atsakote į el. laiškus, ar daug laiko skiriate užduotims, kurios neduoda rezultatų?

Visada galima laiką išnaudoti efektyviai. Tereikia į savo gyvenimą įtraukti naujus įpročius.

1. Pradėkite pabusti viena valanda anksčiau

Vos viena papildoma valanda ryte leis jums skirti laiko sau. Galėsite medituoti, pasvajoti, paruošti sveikus pusryčius ar tiesiog neskubėti ir nesiblaškyti.

Šis įprotis turės teigiamos įtakos jūsų produktyvumui. Jei jaučiate nuovargį, nuolat esate blogos nuotaikos, pabandykite atsikelti anksčiau. Iškart pajausite teigiamos energijos bangą.

2. Sudarykite tvarkaraštį ir vadovaukitės juo

Žmonės dažnai švaisto brangiausią išteklių, kurio įmanoma nusipirkti. Tai -laikas. Planuokite savo laiką atidžiai ir laikykitės tvarkaraščio. Su šiuo paprastu įpročiu galėsite ekonomiškiau valdyti laiką.

Pasirinkite sau patogią priemonę: rašiklį ir užrašų knygelę arba telefoną. Pasirinkite laiką, kada planuosite savo dienas. Pvz., galite tai padaryti savaitės pradžioje.

Išvardinkite pagrindines užduotis, kurias reikia atlikti pirmiausia. Svarbiausių užduočių sąrašas padės jums laikytis teisingos krypties ir sėkmingai pasiekti savo tikslus.

3. Nusistatykite konkrečius tikslus

Beveik kiekvienas turi savo gyvenimo tikslą. Vieni nori praturtėti. Kiti siekia asmeninės ir finansinės laisvės. Tačiau šie tikslai yra pernelyg neaiškūs ir sunkiai pasiekiami. Auksinė taisyklė: tikslai turi būti konkretūs.

Pvz., galbūt norite dvigubinti savo pajamas, o per artimiausius dvejus metus sumažinti darbo laiką. Investavimas, užsakomųjų paslaugų teikimas ir delegavimas yra konkrečios priemonės, kurios padės pasiekti jūsų tikslą.

4. Ugdykite sąmoningumą

Sustokite akimirką. Atkreipkite dėmesį į tai, ką galvojate šiuo metu. Jūs tikriausiai galvojate apie praeitį arba planuojate ateitį.

Sąmoningumas reiškia, kad turėtumėte atkreipti dėmesį į savo dabartį. Kad suvokimas taptų įpročiu, jums reikia nuolatinės praktikos.

Svarbiausias dalykas, galintis pakeisti jūsų gyvenimą, yra suvokimas, kad jūs jau gyvenate. Jūsų laikas bėga, todėl jums reikia išmintingai jį išnaudoti.

5. Suteikite pirmenybę tam, kas svarbiausia

Ar jūsų dienos darbų sąrašas yra pilnas? Kiek iš tų užduočių jūsų gyvenimui neturi įtakos? Daugelis dalykų tik sukelia stresą ir priverčia jus eikvoti laiką.

Turite išmokti nusistatyti prioritetus. Pvz., jei nuolat nebesėdėsite socialiniuose tinkluose, tai greičiausiai jūsų gyvenimas nuo to nenukentės.

Jei mažą pirmenybę teikiate fiziniam aktyvumui ir protiniam tobulėjimui, tai sukels rimtų pasekmių jūsų gyvenimui.

6. Išmokite pasakyti „ne“

Tai susiję su ankstesne pastraipa. Nesistenkite visada patenkinti aplinkinių žmonių prašymus. Jei gaunate prašymą, kuris atims iš jūsų daugiau laiko nei galite skirti, atsisakykite jo.

7. Išmokite dėkoti

Už ką esate dėkingas savo gyvenime? Sveikatą, šeimą, stogą virš galvos, maistą – tai tik keletas dalykų, kuriuos mes laikome savaime suprantamais.

Mūsų protėviai niekada neturėjo tiek daug laisvės ir galimybių, kaip ir mes. Supraskite, kad jau turite daug, o tada ir toliau stenkitės.

8. Atskirkite norus nuo poreikių

Norai yra dalykai, kuriuos tik norite turėti, bet galite gyventi ir be jų. Pvz., jums reikia maisto. Tačiau skani vakarienė brangiame restorane yra noras, o ne poreikis.

Svarbu išmokti būti taupiam. Jei sunkiai sekasi sudurti galą su galu, būtina analizuoti, kam išleidžiate pinigus. Išmokite suprasti skirtumą tarp norų ir poreikių.

Svarbu rasti pusiausvyrą. Jūs galite patenkinti visus savo norus ir poreikius, bet ne visus vienu metu.

9. Laikykitės sveikos gyvensenos

Tinkama mityba padės išsaugoti sveikatą. Stebėkite, kas patenka ant jūsų lėkštės. Sveikata turėtų būti pirmasis prioritetas.

Visi žino, kad „sveikame kūne glūdi sveikas protas“. Tai tiesa. Jūsų psichinė ir emocinė būsena yra tiesiogiai susijusios su kūno sveikata.

Jūs nepasieksite maksimalaus produktyvumo, jei neperžiūrėsite savo mitybos. Be to, jei nėra sveikatos, visa kita praranda prasmę.

10. Venkite kelių darbų vienu metu

Žmogaus smegenys tuo pačiu metu negali atlikti dviejų užduočių. Žinoma, jei tai ne pakartotiniai mechaniniai darbai. Jei norite sutelkti dėmesį į du dalykus vienu metu, jums nepavyks.

Smegenys nuolat pereis nuo vieno prie kito, dėl to sumažės našumas. Mokslas patvirtina šį faktą. Pradėkite atlikti užduotis po vieną. Vienu metu sutelkite dėmesį į vieną užduotį. Tai padidins jūsų produktyvumą.

11. Apribokite laiką, skirtą naudotis įrenginiais

Daug žmonių turi tam tikrą priklausomybę nuo išmaniųjų technologijų: jie nepaleidžia telefono iš rankų, nuolat sėdi prie kompiuterio. Jei per daug laiko praleidžiate internete, prarasite ryšį su realiu gyvenimu.

Geriau pasivaikščiokite, susitikite su draugais, skaitykite popierinę knygą, gaminkite vakarienę, pieškite. Pasaulyje yra daug dalykų, kuriuos pražiopsome, nes spoksome į ekraną.

Kaip praleidžiate savo laiką, lemia jūsų ateitį. Taip, nauji įpročiai nėra lengvi, tačiau rezultatas to vertas. Sėkmės!

Šaltinis

Nemokamai užsiprenumeruokite ir pirmieji gaukite mūsų naujausius straipsnius bei nuotraukas

👇

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].