Antra santuoka ir vaikas iš pirmos. Kaip palaikyti gerus santykius šeimoje?

Ar patėvis turi teisę išmesti iš namų paauglį, kuris tik pradeda pilnametystę? Kaip suaugęs žmogus gali suvaldyti savo sūnaus, net įvaikinto likimą? Jei šeimoje emocijos nerodomos. Kas trukdo abipusiam supratimui tarp žmonių, kodėl jie yra linkę įžvelgti problemą kituose, bet niekada patys savyje?

Susidūrėme su tikrai aklavietėje esančia situacija: vyras verčia savo žmoną rinktis iš jo ir sūnaus iš pirmosios santuokos. Pasirodo, kad bet kuriuo iš variantų ji praranda. Tokią išvadą galima padaryti iš jos laiško.

šeimoje

ABIPUSIS SUPRATIMAS ŠEIMOJE

„Aš ištekėjusi 5 metus, turiu paauglį sūnų iš savo pirmosios santuokos. Praėjusiais metais susilaukiau bendro vaiko su dabatiniu sutuoktiniu. Gimus kūdikiui, mano vyras pradėjo man daryti spaudimą, reikalaudamas, kad mano sūnus baigęs mokyklą eitų pas dirbti, o ne siekti aukštojo mokslo. Sūnus ir vyras bendrauja retai, tarp jų nėra atvirų pokalbių. Vyras visas pretenzijas reiškia tik man“.

„Jis sako, kad mūsų šeima yra jis, aš ir mūsų vaikas, o mano sūnus yra mano„ priedėlis “, idiotas ir turėtų kuo greičiau palikti mus. Jis verčia mane pasirinkti: arba mano sūnus išvyksta, arba skiriamės. Sūnus daug padeda su kūdikiu, valydamasis, tačiau vyras tikina, kad sūnus yra tingus ir nieko nedaro. Aš nepaliksiu savo sūnaus, bet nežinau, kai reikia elgtis teisingai. Vyras visada iškelia savo norus ir nekompromituoja, jis tikisi jų įgyvendinimo. “

Ka sako psichologai?

Galima daryti išvadą, kad tol, kol gimė bendras vaikas, vyras tiesiog toleravo sūnaus buvimą. Svarbus dalykas: vyras gyvena tik dėl savo žmonos, visai nebendrauja su įsūniu. Ar galima manyti, kad jis supranta savo poelgio pagrindus? Bet kokiu atveju vyras pasitelkia moterį, kad patenkintų savo vidinius kompleksus. Geriau tai sustabdyti.

šeimoje

Vyras žemina vaiką tuo, kad nesuteikia galimybės įgyti išsilavinimą, ketina išmesti jį į gatvę, ką galime pasakyti apie galimą paramą? Į galvą ateina mintis, kad jis siūlo savo žmonai išduoti vyriausią sūnų, taip pat to paties moko jaunesnįjį. Kaip išduoti artimuosius, šeimą, brolį. Reikia išsiaiškinti.

Priversti motiną pasirinkti tarp savo vaikų yra tiesiog šventvagystė. Nesuprantamas normalaus žmogaus poelgis. Kokią grėsmę šeimai gali sukelti paauglys? Psichiškai sveikas, padeda buityje, gyvena visavertį gyvenimą. Nuoširdžiai gaila, kad susiklostė tokia situacija. Ir bandymas atsikratyti vyresniojo sūnaus nieko gero neduos.

Svarbu pabandyti paaiškinti vyrui, kad sūnaus buvimas namuose daro teigiamą poveikį žmonos gerovei, kad tai svarbu bendram sūnui. Galų gale, vyresnysis padeda namuose ir, aišku, myli jaunesnįjį. Vėliau jis pradės mokytis, uždirbs papildomų pinigų, norės daugiau laisvės ir pradės nuomotis butą. Norint neapgalvotai atsisakyti galimo padėjėjo ir būsimos paramos, svarbu perteikti šią idėją.

Mums sunku komentuoti šį požiūrį. Meilė ir tarpusavio supratimas šeimoje yra pagrindas. Ir šioje situacijoje mes tikrai nesame vyro pusėje, kuris dėl mums nežinomų priežasčių staiga nusprendė atsikratyti paauglio. Mes nesuprantame, kas būtent gali paskatinti suaugusįjį tai padaryti.

šeimoje

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].