9 veiksmingos priemonės, kurios padės laimėti kovą su rasojančiais langais

Atėjus rudeniui prasideda aprasojusių langų sezonas. Taip yra dėl didelių temperatūros skirtumų lauke ir patalpų viduje. Tačiau šią problemą galima išspręsti, šiandien pristatysime, kokios priemonės tikrai veiksmingos!

Kur kaupiasi vanduo?

Garų kaupimasis ant stiklo plokščių išorės neturėtų kelti nerimo. Taip žinome, kad mūsų langai yra labai sandarūs. Atėjus pavasariui problema turėtų išnykti.

Pakabinus skalbinius kambaryje, langai iš vidaus gali pradėti rasoti. Tokia padėtis gali rodyti ventiliacijos problemas. Turėtumėte susirūpinti dėl garų kaupimosi tarp stiklų. Tai gali rodyti klaidas, padarytas montuojant langus arba langų konstrukcinius defektus.

priemonės

Ką daryti su aprasojusiais langais?

1. Langai su ventiliacija

Turėkite langus su orlaidėmis. Jos atsakingos už tinkamą oro cirkuliaciją net ir uždarius langus. Jas galima valdyti rankiniu būdu, automatiškai arba jos gali reaguoti į slėgio skirtumą.

2. Langus nuvalykite alkoholiu

Spiritas ir glicerinas padės garuojantiems langams. Padarykite mišinį santykiu 1:1 ir purkškite jį ant langų. Tada nuvalykite langus. Taip pat langus galite poliruoti įprastomis skutimosi putomis.

3. Įprotis atidaryti langą

Kai džiovinate skalbinius patalpoje, būtinai atidarykite langus, kad drėgmė turėtų kur išeiti ir nenusėstų ant sienų.

priemonės

4. Dėkite medinius langus

Sumontuoti namuose medinius langus. Jie yra tokie pat sandarūs kaip plastikiniai, tačiau natūrali medžiaga leidžia orui laisvai tekėti, tad patalpose nesikaupia drėgmė.

5. Naudokite gartraukį

Gamindami atidarykite virtuvės langą ir įjunkite gartraukį. Šis prietaisas sugeria kvapus ir vandens garus.

priemonės

6. Šildytuvai po langais

Po langais reikia įrengti radiatorius. Jie papildomai išdžiovina stiklą ir neleidžia ant stiklo kauptis garams. Tačiau jei ant radiatorių pakabinsite šlapius skalbinius, pasieksite priešingą efektą.

7. Žaliuzių įmontavimas

Žaliuzės neleis langams rasoti.

priemonės

8. Augalai

Yra augalų, kurie natūraliai sugeria drėgmę. Laikykite juos savo namuose. Tuo pačiu atsikratykite drėgmę išskiriančių augalų.

9. Drėgmės lygio stebėjimas

40-50% yra optimalus drėgmės lygis patalpoje. Jį viršijus, ant langų pradeda atsirasti vandens lašelių. Tada reikia vėdinti patalpą arba investuoti į drėgmės sugėriklius. Naminė jų versija yra maišeliai, užpildyti druska ir padėti prie langų. Drėgmės lygis leidžia valdyti specialius jutiklius ir skaitiklius.

O ką jūs darote, kai rasoja langai?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].