8 mitybos įpročiai, kurie padės numesti svorio ir gerai jaustis

Visi norime gražaus kūno. Dažnai išbandome draugų patikrintas ir rekomenduotas dietas, žvaigždžių patarimus iš įvairių žurnalų, tačiau jie niekaip nepadeda pasiekti norimo rezultato. Visi jau seniai žino, kad rezultatas pasiekiamas tik nuosekliai ir tvarkingai siekiant tikslo, neleidžiant sau prarasti motyvacijos. Jei norite patikti sau vilkėdami apatinius, tuomet siūlome pradėti nuo valgymo įpročių pakeitimo, kurie padės jums numesti nereikalingus kilogramus ir nebegyventi baiminantis, kad jie sugrįš. Šie mitybos įpročiai jums bus labai naudingi.

1. Valgyti reikia dažnai, bet ne persivalgyti

Nereikia atsikratyti alkio jausmo, neerzinkite kūno. Laikykitės taisyklės ir stenkitės valgyti mažas (maždaug 300 gramų) maisto porcijas kas 3–4 valandas.

2. Nepainiokite troškulio su alkiu

Paprastai patariama palikti stalą, jaučiant nedidelį alkio jausmą, o po 20 minučių ateina pilnumo jausmas. Jei vis tiek jaučiatės alkanas, gali būti, kad priežastis yra ne alkis, o troškulys. Išgerkite stiklinę vandens, palaukite 10–15 minučių. Ar jaučiatės geriau? Vadinasi, norėjote gerti, o ne valgyti.

mitybos įpročiai

3. Nevartokite daug cukraus

Jei mėgstate į arbatą ar kavą dėtis daug cukraus, džiaukitės – turite galimybę sutaupyti pinigų palaipsniui jo atsisakydami. Kad cukraus atsisakymas būtų mažiau skausmingas, gerkite įvairių skonių žalią arbatą, kurios tiesiog nenorėsite sugadinti pagardindami cukrumi.

4. Nesūdykite maisto

Mąstymas, kad kuo daugiau druskos įbersite, tuo maistas bus skanesnis, visiškai niekam netinka, juo labiau tiems, kurie trokšta atsikratyti papildomų kilogramų. Druska atitolina skysčių nutekėjimą iš organizmo ir skatina apetitą. Stenkitės jos vartoti kuo mažiau.

5. Stiklinė vandens ryte

Savo rytą turėtumėte pradėti stikline vandens ant tuščio skrandžio, nes jis palengvins virškinimo trakto darbą, o arbata, kava ar sultys jį tik apsunkina. Dėl to sulėtėja medžiagų apykaita organizme ir žmogui pradeda kauptis papildomi kilogramai.

mitybos įpročiai

6. Nepraleiskite pusryčių

Pusryčiai yra būtini, nebent, žinoma, jūsų diena prasideda vidurdienį. Bet kokiu atveju, po pabudimo ir visų būtiniausių procedūrų atlikimo, būtina aprūpinti kūną „degalais“ – pusryčiais, kurie turėtų būti labai maistingi ir suteikti energijos visai dienai. Jei įtikinsite save, kad neturite laiko valgyti ryte, organizmas pradės kaupti maisto atsargas, ar žinote, ką tai reiškia? Papildomus kilogramus!

7. Stenkitės maistą gamintis patys

Bendrauti su kolegomis kavinėje pertraukėlės metu – gera mintis, tačiau yra šioks toks niuansas: jūs nežinote, kokie produktai iš tiesų buvo naudojami patiekalo gaminimui. Geriausias dalykas, kurį galite padaryti – nešiotis maistą į darbą iš namų, kad būtumėte tikri dėl jo kokybės ir suvartojamų kalorijų. Šiais laikais beveik visuose biuruose yra įrengta atskira virtuvė pietums, juk ten irgi galite pasikalbėti su kolegomis!

8. Tinkami užkandžiai

Neverskite savo organizmo jaustis alkanu ir visada turėkite po ranką kokį nors naudingą užkandį: riešutų, vaisių, jogurto, varškės. Ilgo galiojimo produktus galite laikyti mašinoje ar darbe savo spintelėje.

Visi šie paprasti įpročiai turėtų jums tapti kasdieniais. Jei jų laikysitės, netrukus džiaugsitės pradėjusiu mažėti svoriu. Dalykitės šiuo straipsnių su draugais, kurie taip pat nori pradėti maitintis taisyklingai. Mitybos įpročiai labai svarbūs, stenkitės juos ugdyti!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].