Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį gyvenimą be skalbimo mašinos. Galų gale ji tapo tikra namų ūkio padėjėja ir palengvino mūsų gyvenimą. 

Atrodo, kad šis buitinis prietaisas gali būti naudojamas bet kokiems daiktams valyti ir plauti. Tačiau yra daiktai, kurių jokiu būdu negalima dėti į skalbimo mašiną. 

Dabar tai bus aptarta. Šiame sąraše esantys daiktai gali būti sugadinti ar sugadinti skalbimo mašiną.

1. Batai

Daugelis žmonių mėgsta skalbti skalbimo mašinoje sportinius batus. Tačiau tai tik sutrumpina tokių batų gyvenimą. Audinys tampa mažiau patvarus ir gali būti sugadintas. 

Be to, skalbimo mašinoje nepašalinamos visos dėmės. Jei vis tiek nuspręsite plauti batus tokiu būdu, darykite tai mažiausiu mašinos greičiu. 

Batai turi būti plaunami specialiame audinio maišelyje. Galite naudoti seną pagalvės užvalkalą.

2. Patalynė

Paprastai pagalvių užvalkalai yra gaminami iš gana subtilių audinių. Todėl nenustebkite, jei po plovimo jei prairs.

3. Metaliniai daiktai

Būtinai patikrinkite visas kišenes. Jei drabužiai turi metalines dalis ar spynas, tada juos reikia paslėpti arba sudėti į specialų dėklą. 

Galų gale, metalas gali ne tik sugadinti drabužius, bet ir sugadinti skalbimo mašiną.

4. Daiktai su nėriniais

Daiktus su nėriniais reikia plauti švelniai. Galų gale, skalbiami mašinoje, jie greitai taps nebenaudojami ar suplyšę. Geriau plauti šiuos dalykus rankomis.

5. Kepurė su snapeliu

Plaunant mašinoje gali deformuotis galvos apdangalai net esant nedideliems apsisukimams.

6. Liemenėlė

Jei norite, kad liemenėlė ilgą laiką tarnautų jums, turėtumėte ją plauti tik specialiu atveju, esant subtiliam režimui. jei tokio režimo nėra, geriau ją plauti rankiniu būdu.

7. Šilkas

Šilkas neturėtų būti skalbiamas net švelniu režimu. Geriau plauti rankomis arba valyti sausu valymu.

8. Vandens minkštiklis

Nepilkite į skalbimo mašiną vandens minkštiklio. Tai gali ne tik sutepti jūsų drabužius, bet ir užkimšti mašinos detales. 

Minkštiklį geriau pakeisti citrinos rūgšties tirpalu. Vienam plovimui pakanka 10 g citrinos rūgšties.

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].