patarimai

„Aš manau, jei tampi idealia, tai iš karto pavirsti plastikine lėle, netekusia seksualumo, o kas to norėtų?“

Aktorė, modelis ir gyvūnų teisių gynėja Ali Makgrou viename savo interviu papasakojo apie tai, ko ją išmokė gyvenimas, kodėl svarbu mokėti pasakyti „ne“, kada to tikrai reikia ir kaip išmokti oriai senti.

1. Gerai apgalvokite, ko iš tikrųjų norite

Daugelis žmonių praleidžia nemažą savo gyvenimo dalį vaikydamiesi daiktų ir žmonių, kurių jiems iš tikrųjų nereikia, tuo pačiu nukišdami savo tikrus siekius ir norus į giliausius pasąmonės sluoksnius. Taigi, įpraskite nors kartą per metus daryti pauzę, pasiimti atostogas ir leisti sau galvoti tik apie tai, kas iš tikrųjų jums yra svarbu ir kaip bėgant laikui pasikeitė jūsų vertybės.

Dovanos

Atminkite, kad jūs neturite sustoti pasiekus tikslą ir leisti savo gyvenimui pavirsti užsistovėjusia pelke – ne, jūs turite rūpintis tuo, kad jūsų gyvenimo būdas sutaptų su jūsų naujais tikslais.

Kai kurioms moterims tai reikštų išmokti būti geresnėmis mamomis. Kitoms – peržiūrėti šeimos biudžetą, tai padeda mažiau išlaidauti ir daugiau sutaupyti savo svajonei. Dar kitoms – išsivaduoti nuo nereikalingų darbų ir įsipareigojimų, kas padėtų susikoncentruoti į dvasinį ir emocinį augimą. Kad ir ką sužinotumėte apie save, vertinkite tai ir tegul jūsų gyvenimas atitinka jūsų įsitikinimus.

Žmogaus inicialai

2. Nustokite stengtis visiems įtikti

Iš pirmo žvilgsnio jūsų siekis su niekuo nesipykti ir visiems įtikti gali atrodyti labai naudinga pozicija – nes, jei gerai pagalvojus, kuris iš mūsų nenorėtų geriau sutarti su aplinkiniais? Tačiau žmonės, kurie iš tikrųjų bandė visiems įtikti puikiai žino, kaip tai yra sunku, nes jūs liekate perdegęs viduje, susierzinęs ir negalite pradžiuginti tų, kurie jums iš tiesų yra bangūs.

Kaip ir bet kuri para turi 24 valandas ir to nepakeisi, tai ir jūs turite ribotą kiekį  jėgų ir energijos, kuriuos galite skirti sau ir aplinkiniams. Taigi stenkitės savo išteklių nešvaisti bet kur ir bet kam!

Konfliktai su tėvais

Kartais tai reikštų, kad jūs turite pasakyti „ne“ jei jūsų prašo padirbėti per išeigines, net jei jums dvigubai sumokės arba važiuoti į eilinį „šeimos susitikimo“ vakarėlį, jei ten bus žmonių, kurių nenorite matyti. Pasirūpinkite tuo, kad turėtumėte laiko poilsiui ir jėgų atgavimui – bet kokiu jums tinkamu būdu! Jūsų santykiai ir  sveikas protas padėkos jums už tai, kad supratote šią  paprastą tiesą, jog toli gražu ne kiekvieno žmogaus nuomonė gali turėti, ką nors bendro su jūsų gyvenimu.

3. Išmokite oriai senti

Išmokite oriai senti. Grožio pramonė uždirba daug pinigų įtikinėdama moteris tuo, jog jei jų plaukai pražilo, o akių kampučiuose atsirado raukšlelių, tai jos jau nėra tokios patrauklios, kaip jaunystėje. Kada jūs išmoksite branginti ir mylėti savo kūną kiek jam bebūtų metų, jūs tapsite daug laimingesnė.

Ali Makgrou pasakoja: „Pamenu kaip jaunystėje daug laiko praleisdavau nerimaudama dėl to ar gerai atrodau. Ar galite įsivaizduoti ką nors nuobodesnio?  Aš manau, jei tampi idealia, tai iš karto pavirsti plastikine lėle, netekusia seksualumo, o kas to norėtų?“

Taigi, neslėpkite nei juoko raukšlelių, nei strijų, nei žilų sruogų  – jūs neįsivaizduojate kokiomis gražiomis ir geidžiamomis jos gali jus padaryti.

4.  Nustok save lyginti su kitais žmonėmis

Net senais laikais žmonėms buvo sunku nelyginti savęs su savo draugais, kaimynais ir kolegomis – tai vyko dar iki to laiko, kol atsirado socialiniai tinklai! Bet jūs neturite pavydėti žmonėms iš studijinių fotografijų ir tam yra svari priežastis…Tiesą sakant, jų gyvenimas toli gražu nėra toks idealus, kaip jūs manote ir tai yra faktas.

Ar galite būti laimingi, nors esate vieniši? Tikrai taip!

Taigi, užuot lyginę savo silpnybes su aplinkinių stipriosiomis pusėmis, išmokite nespręsti apie knygą pagal jos viršelį. Branginkite savo gyvenimą tokį, kokį turite. Džiaukitės tuo, kas jame yra gero, mokykitės iš savo klaidų ir raskite paguodą, net juoduose gyvenimo tarpsniuose. Jūsų gyvenimas unikalus ir nepakartojamas bei pilnas puikių galimybių!

Kaip Ali Makgrou sakė interviu, „Idealus gyvenimas…nemanau, kad toks yra. Tai labai keista siekiamybė. Būti geru žmogumi ir sugebėti su aplinkiniais užmegzti glaudžius ryšius – aš manau, kad tai yra kur kas svarbiau, negu netikra tobulybė“.

5.  Nelaukite kažkieno pripažinimo

Tai jums tikrai vertėtų išgirsti: jūs turite tapti pačiais didžiausias savo gerbėjais! Jūs turite laikyti tai savaime suprantamu dalyku, kad dažniausiai jūsų sunkus darbas netgi pačių artimiausių ir mylimiausių žmonių taip ir liks nepastebėtas. Užuot tikėjęsi, kad žmonės nuolat jums dėkos, pradėkite pasikliauti tik savimi.

Jei gausite papildomą pripažinimą iš išorės… Ką gi laikykite tai premija! (Beje, nėra nieko blogo jei su savo partneriu kalbėsite apie tai, kad norėtumėte iš jo dažniau išgirsti palaikymo žodžius. Kaip ir nėra nieko blogo tame, kad mokote savo vaikus būti dėkingais!)

6.  Sveikas gyvenimo būdas neturėtų kelti streso

Žinoma, jūsų sveikata yra labai svarbi! Bet žmonės daro didžiausią klaidą tuomet, kai mano, jog fizinė sveikata nėra susijusi su psichine sveikata.  Ir jei kasdien stojatės ant svarstyklių sekdami svorio pokyčius ir veltui baudžiate save, geriau vieną kartą nenueikite į sporto salę arba pasimatymo metu suvalgykite desertą, taip elgdamiesi nekreipkite dėmesio į jums svarbų sveikatos aspektą.

Brangios dovanos

Be to, kad stresas susijęs su gana rimtomis lėtinėmis ligomis, nereikėtų pamiršti to, kad jūs rūpinatės savo kūnu ne dėl paties proceso, o tam, kad galėtumėte mėgautis gyvenimu!

7. Dalinkitės savo istorijomis

Žinoma, jūs savo gyvenimo patirtį vertinate, kaip savaime suprantamą dalyką, tačiau patikėkite, kad taip nėra, ir ateinančios kartos gali iš jūsų daug ko išmokti!

Katės ir šunys

Žinoma, jūs neturėtumėte primygtinai savo vaikams ar anūkams, jei jie to nenori, brukti savo gyvenimo principus, bet visada būkite pasiruošę su jais pasidalinti gerais patarimais ir patirtimi. Jūs nustebsite, kiek daug jūsų klausytojai iš jūsų gali sužinoti apie jus, apie pasaulį ir apie pačius save.

8. Turėkite pilnavertį gyvenimą!

Jei kartas nuo karto užsimanysite save palepinti, tai tame nėra nieko blogo. Kai tik galite išbandykite naujus dalykus. Išmokite pasakyti „ne“ tam, kas jums nepatinka, kad atsirastų vietos jums patinkantiems dalykams.

Kitų žmonių santykiai

Nebijokite susidurti su savo baimėmis. Mylėkite ryškiai ir stipriai. Greitai atleiskite. Darykite milijonus nuotraukų. Turėkite pilnavertį gyvenimą!

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].