Ar žinojote, kad kai kurie buitiniai prietaisai gali gyventi „slaptą gyvenimą“ ir toliau veikti net paspaudus išjungimo mygtuką? Yra įrenginių, kurie vartoja elektrą net ir išjungti.

REKLAMA

Žmonės šį rudenį labiau nei anksčiau nori atlikti tyrimus, kad išsiaiškintų, kurie įrenginiai yra ypač „kenksmingi“, ir eikvoja energiją net tada, kai juos išjungiame arba paliekame budėjimo režimu. Norint atlikti tokį eksperimentą, reikia vatmetro, t.y. energijos suvartojimo matuoklio. Tačiau mes jums galime papasakoti, kokie prietaisai dažniausiai paliekami įkišti į elektros tinklą. Perskaitykite šį straipsnį ir sumažinkite savo elektros sąskaitą!

1. Įkroviklis be telefono

REKLAMA

Lizde paliktas įkroviklis ir toliau vartoja energiją, net kai prie jo neprijungtas joks įrenginys. Reikia pripažinti, kad tada jo suvartojamas elektros kiekis yra minimalus ir už jį teks mokėti apie 1 EUR per metus.

2. TV arba skaitmeninis priedėlis

REKLAMA

Televizijos priedėliai veikia ir toliau, net kai juos išjungiame, per metus eikvodami apie 30 EUR energijos. Daugelis iš mūsų net neperjungia priedėlio į budėjimo režimą, manydami, kad užtenka išjungti televizorių.

3. Televizorius

REKLAMA

Ar žinojote, kad paspaudus mygtuką, perjungiantį televizorių į budėjimo režimą, jis neišsijungia? Įrenginys ir toliau vartoja energiją. Kasmet budėjimo režimas sugeneruos 1–5 EUR sąskaitas. Viskas priklauso nuo televizoriaus modelio ir jo senumo. Žinoma, naujesni televizoriai taupo energiją ir eikvoja jos mažiau.

4. Nešiojamasis kompiuteris

REKLAMA

Net išjungti nešiojamieji kompiuteriai toliau veikia, nes negali visiškai iškrauti akumuliatoriaus. Todėl ištraukę juos iš rozetės galite sutaupyti daug apie 2–3 EUR per metus.

5. Prietaisai su laikrodžiais

REKLAMA

Laikrodžius dažniausiai turi orkaitės, viryklės arba mikrobangų krosnelės. Kai mes jų nenaudojame, šie įrenginiai sunaudoja energiją, reikalingos šiems laikrodžiams maitinti. Nors tai nėra didelis energijos suvartojimas, tačiau turint omenyje, kad virtuvėje turime kelis tokius įrenginius, sąskaita gali padidėti 2–5 EUR per metus.

Ar turėtumėte ištraukti prietaisus iš elektros lizdo? Taip!

REKLAMA

Kaip apskaičiuoti, kiek elektros energijos suvartoja konkretus įrenginys mano namuose?

Tai labai lengva. Viskas, ko jums reikia, yra keletas duomenų ir skaičiuotuvas:

  • Įrenginio galia * jo veikimo laikas – tai energijos kiekis, kurį sunaudoja pasirinktas prietaisas, veikdamas tam tikrą valandų skaičių. Pvz., jei virdulio galia 0,8 kW, tai per 1 valandą jis suvartos 0,8 kWh elektros energijos.
  • Suvartotas kWh kiekis * energijos tarifas = vertė EUR –  tiek turite mokėti už pasirinktą valandų skaičių veikiančio įrenginio sunaudotą elektrą. Pvz., už to paties virdulio veikimą kasdien po 10 minučių, per mėnesį mokėsite 10 * 30 (dienų mėnesyje) = 5 val. 5 val. * 0,25 EUR (sakykime, toks jūsų elektros tarifas) = 1,25 EUR.

Kai kuriems žmonėms gali atrodyti, kad aukščiau nurodytos sumos yra nereikšmingos, tačiau sudėkite jas visas ir tiek sutaupius per metus jums susidarys 50–100 eurų suma, kurią galėsite išleisti, pavyzdžiui, Kalėdų dovanai visai šeimai.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].