Bendravimas yra kiekvieno žmogaus neišvengiama gyvenimo dalis. Bet kuris žmogus jį praktikuoja, nesvarbu ar jis to nori, ar ne. Jis turi kalbėtis su kolegomis, kaimynais, namiškiais, giminaičiais, kad išspręstų įvairius aktualius klausimus ir nesukeltų jokių didesnių problemų. Gali atrodyti, kad bendrauti yra gana paprasta. Taip, tam tikra prasme taip ir yra, tačiau vis dar pasitaiko atvejų kai tai nepavyksta daryti sklandžiai, kai tai atrodo iš tiesų labai sudėtinga.

REKLAMA

Jei taip yra, tai neišvengiamai reikia tobulinti savo bendravimo įgūdžius.

Mes jums norime pateikti keletą patarimų, kaip tai padaryti.

REKLAMA

Bendraukite su kuo daugiau žmonių

Norint bendrauti, reikia tai daryti ir kuo dažniau kalbėti su skirtingais žmonėmis. Asmuo, kuriam reikia ugdyti bendravimo su kitais žmonėmis įgūdžius, turėtų pasisveikinti su visais pažįstamais ar nepažįstamais gatvėje ir pats pirmas prie jų prieiti pakalbėti.

REKLAMA

Reikėtų pasisveikinti su kiekvienu gatvėje sutiktu žmogumi, o gal net ir persimesti keliais žodžiais ar bent jau užmegzti trumpą pokalbį. Palaipsniui prie to priprantama, ir tai tampa savotišku įpročiu. Pokalbių metu net pavyksta atsipalaiduoti.

REKLAMA

Neatsakinėkite vienskiemeniais atsakymais

Pasitaiko, kad konkrečią minutę žmogus nėra pasirengęs pradėti dialogą, tačiau į jį kažkas kreipiasi ir kažko klausia. Tokiu atveju reikia įveikti save ir pradėti kalbėti sakiniais, o ne vienskiemenėmis frazėmis.

REKLAMA

Taip reikėtų išsiugdyti įgūdį tęsti pokalbius, o ne susilaikyti ir perduoti iniciatyvą kam nors kitam.

Klausykitės

REKLAMA

Jei negalima kalbėti vienskiemeniais žodžiais, tai nereiškia ,kad reikia kalbėti be sustojimo. Pravartu užduoti klausimus šalia esančiam asmeniui ir atidžiai klausytis, ką jis atsako.

Tokiu būdu asmuo, su kuriuo kalbate, jausis patogiai ir pastebės, kad bendravimas yra malonus bei pilnavertis. Be to, ateityje jis, tikėtina, norės tai pakartoti.

REKLAMA

Naudokitės savo balsu

REKLAMA

Balsas – tai priemonė, kuria reikėtų naudotis kuo dažniau ir jį tinkamai kontroliuoti. Analizuokite situaciją, supraskite, kas kaip nusiteikęs ir kaip viskas klostosi.

Prie viso to reikia priderinti ir savo kalbos toną, tempą ir garsumą. Jei balso parinkties parametrai yra tinkami, bendravimas bus sėkmingas.

Bendravimo įgūdžius galima ugdyti įvairiais būdais. Tačiau šie patarimai yra pagrindiniai, be kurių neapseisime.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].