Mama ir tėtis visada nerimauja dėl paauglio socialinio rato. Jie nerimauja, kad jų vaikas nepradėtų bendrauti su žmonėmis, kurie gali daryti jam blogą įtaką ir įskiepyti blogus įpročius.

REKLAMA

Uždaryti vaiką namuose ir niekur jo neišleisti yra paprastas sprendimas, tačiau ne itin geras. Bendravimas reikalingas visiems, be jo vaikas negalėtų vystytis, todėl nereikėtų imtis kraštutinių priemonių.

Tėvai turėtų prisiminti, kad bloga kompanija neatsiranda šiaip sau. Yra priežasčių, kodėl taip atsitinka.

Vienatvė

REKLAMA

Vaikas gali būti tėvų neprižiūrimas arba apleistas. Mama ir tėtis gali nuolat dirbti ir pakankamai nebendrauti su paaugliu. Todėl jis gali nesusidraugauti su klasės draugais arba nerasti su jais bendros kalbos.

Tokiu atveju jis ieškos bendravimo, bandys prisijungti prie kokios nors kompanijos, kuri jį palaikytų. Taip jis vėl galės jaustis reikalingas, reikšmingas ir svarbus. Tuomet jį paliks skausmingas vienatvės jausmas.

Nerimas

REKLAMA

Nerimas gali prasidėti dėl įvairių priežasčių. Jei jis yra, paauglys ieškos būdų, kaip apsisaugoti, kad jaustųsi stiprus. Jam gali atrodyti, kad bloga kompanija yra puikus variantas.

Ten vyksta ne patys geriausi dalykai ir pažeidinėjamos bendruomenės taisyklės. Kai paauglys daro negražius dalykus kitiems, tokiems kaip jis pats, jo savivertė pakyla, jis jaučiasi stiprus ir drąsus. Tokiu atveju nerimas vis labiau silpnėja.

REKLAMA

Poreikis turėti bendrų reikalų

Paauglys gali neturėti kokio nors pomėgio, bet visada turėti daug laisvo laiko. Tokiu atveju jis ieškos, ką veikti. Jei jam nebus suteiktos įdomios perspektyvos, jis tikriausiai atsidurs blogoje kompanijoje.

REKLAMA

Jis džiaugsis tuo, kad turi bendrų reikalų su kažkuo, kad gali tuo užsiimti. Kompanijoje taip pat bus daug paslapčių ir slaptumo. Ir visa tai vilios paauglį, nes atrodys taip įdomu kažką slėpti, dangstyti nuo smalsių akių.

Visas šias priežastis tėvai gali pašalinti. Tokiu atveju bus įmanoma išlikti ramiems ir nebijoti, kad bloga kompanija bus patraukli paaugliui.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].