15 auksinių patarimų, kurie padės turėti tobulą virtuvę

Neseniai savaitę laiko buvau pas mamą. Kaip vėliau gailėjausi… Jei likę namai buvo daugmaž švarūs, tai virtuvę reikėjo valyti dvi dienas. Vyras suglumęs paklausė: “Kas negerai?” Tada turėjau išmokyti vyrą pagrindinių švaros palaikymo principų. Su jais užtikrinama tvarka virtuvėje.

Dabar matau, kaip jis bando. Ir man lengviau. Aš nesu įpratusi gaminti maisto netvarkingoje virtuvėje. Štai kodėl aš visada stengiuosi laikytis tam tikrų taisyklių, kurios padeda palaikyti tvarką. Naudingiausi 15 patarimų, kuriuos surinkau šiame straipsnyje.

Kaip išlaikyti savo virtuvę tvarkingą

Valykite nieko nelaukdami

Kai gaminate maistą, sunku išvengti purslų ir išsiliejimų. Pabandykite nedelsiant nuvalyti nešvarius paviršius. Kol maistas kepa, suplaukite indus.

virtuvę

Nedėkite ant stalo nešvarių indų

Daugelis žmonių turi įprotį tiesiai ant stalo padėti šaukštą ar šakutę, kurie buvo naudojami. Po to ant paviršiaus lieka riebių pėdsakų. Norėdami to išvengti, naudokite servetėlę ar mažą lėkštę.

Virtuvės įrankius išplaukite iškart po naudojimo

Yra trys daiktai, kuriuos reikia iš karto plauti. Tai trintuvas, koštuvas ir peiliai. Kai ant jų pridžius maisto likučius, tai padaryti bus sunkiau.

Sukurkite specialias zonas

Kiekvienam gaminimo procesui skirkite atskirą plotą. Tai užterš tik vieną plotą, o ne visą darbinį paviršių. Jūs tiesiog turėsite nuvalyti šią dalį aplink kriauklę.

Valymo priemones laikykite po kriaukle

Kai viskas, ko reikia valymui, yra vienoje vietoje, tai yra labai patogu. Galite greitai pasiimti tai, ko jums reikia, ir nedelsdami panaudoję padėti į vietą.

virtuvę

Kriauklę laikykite tuščią

Jei kriauklėje yra bent viena nešvari šakutė, tada mes nesąmoningai imame ten dėti nešvarius indus. Netvarka kelia sumaištį. Įpraskite iš karto plauti indus.

Kiekvieną vakarą iššluokite grindis

Virtuvės grindys nešvarios taip dažnai, kaip ir darbiniai paviršiai, jei jos laiku neišvalomos. Be to, trupinius ir riebalus išnešiosite visuose namuose. Įpraskite išvalyti grindis iškart po gaminimo.

Po kiekvieno valgio nuvalykite stalą

Priverskite save ir savo šeimą susitvarkyti po vakarienės. Po pertraukos tai bus daug sunkiau.

Pašalinkite daiktų perteklių nuo stalviršio

Paliekant tuščius stiklainius, maišelius ir popierių ant stalviršio netrukus bus sukurta netvarka. Švarus paviršius padidina tikimybę, kad visi kiti susitvarkys patys paskui save.

virtuvę

Peržiūrėkite spintelių turinį

Dar viena dažna problema yra perpildytos spintelės. Užtruksite daug laiko, kol rasite tinkamą daiktą. Pereikite per savo spinteles ir palikite tik tai, ką iš tikrųjų naudojate.

Reguliariai valykite šaldytuvą

Nuolat tikrinkite, ar nėra greitai gendančių maisto produktų ir likučių, kuriuos reikia išmesti. Tai padės išlaikyti šaldytuvą tvarkingą ir sumažinti maisto atliekų kiekį apsiperkant.

Nuplaukite orkaitę

Tvarkytis su per dideliu nešvarumų kiekiu yra daug sunkiau, nei susidoroti su nedideliu. Tai taip pat taikoma mažiems buitiniams prietaisams, tokiems kaip skrudintuvas ar mikrobangų krosnelė.

Reguliariai dezinfekuokite kriauklę

Jūs jau žinote, kad virtuvės kriauklė gali būti labiau nešvari, nei tualetas. Laikykite kriauklę švarią, nes mikrobai gali lengvai patekti į jūsų patiekalus.

virtuvę

Sužymėkite maistą šaldytuve ir sandėliuke

Tai padės greitai rasti reikalingus produktus ir stebėti galiojimo laiką.

Išneškite šiukšles kiekvieną dieną

Bjaurus kvapas iš šiukšliadėžės gali sugadinti net švariausią virtuvę. Pabandykite išmesti šiukšles kas 1–2 dienas. Jei nespėjate užpildyti maišelio, pakeiskite jį mažesniu.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tvarkos palaikymas virtuvėje yra labai varginantis dalykas. Bet jei susikursite rutiną ir jos laikysitės, greitai prie jos priprasite. Įtraukite į ją visas smulkmenas – nuo stalo ir likučių valymo, iki puodų mirkymo. Netrukus pastebėsite, kad sutaupote daug laiko. Dabar jau žinote, kaip išlaikyti švarią virtuvę.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].