Dauguma mūsų tautiečių dėl įvairių aplinkybių priversti glaustis mažuose butuose. Jei atvirai, ten visai nėra vietos laisvai išdėstyti baldams. Visi išsisuka iš padėties, kas kaip moka! Šioje apžvalgoje išdėstėme 11 naudingų idėjų, kaip viską, ko reikia bute, sutvarkyti kompaktiškai ir funkcionaliai.

REKLAMA

1.Lentyna virš unitazo

Puikus sprendimas, kuris ne tik sutaupys vietos, bet ir ją papildys.

Jums nebereikia papildomų naktinių stalelių ir lentynų. Ši kopėčių formos lentyna puikiai tiks jūsų interjere ir neužims papildomos vietos, tačiau, priešingai, bus kompaktiškai išdėstyta virš tualeto vandens bakelio ir jo šono. Į šią lentyną galite sudėti viską, ką norite, nebijodami nerasti. Jei įrengsite mini spintelę virš tualeto, tai bus labai patogu, o svarbiausia, kad viskas, ko jums reikia, bus ranka pasiekiama.

REKLAMA

2. Vonios aksesuarų lentynos virš vonios

Vonios erdvė taip pat yra labai svarbi.

Kartais norisi įsirengti ne paprastą vonią, o sūkurinę – svajonių vonią, tačiau, kaip visada, nepakanka vietos norams įgyvendinti. Nesijaudinkite, ši problema praktiškai išspręsta. Visos lentynos, dubenys ir skalbinių krepšeliai gali būti išdėstyti virš vonios.

REKLAMA

3. Buitinių chemikalų erdvė vonios kambaryje

REKLAMA

Jei mėgstate tvarkyti savo namus, tikriausiai turite sukaupę labai daug įvairių chemijos priemonių ir jie užima pusę jūsų vonios.

Viską galima paslėpti, tereikia įjungti vaizduotę ir, žinoma, reikia beprotiškai darbščių rankų, kurios iš vonios padarys mini spintelę. Dėl to galima labai greitai pasidaryti specialias dureles po vonia, kurios paslėps šampūnų buteliukus bei kitas chemijos priemones. Tai leis paslėpti visas priemones nuo svetimų ir smalsių akių.

REKLAMA

4. Ekonomiška vieta skalbimo mašinai

Kiekvienuose namuose yra skalbimo mašina. Kažkas ją sumontuoja koridoriuje, kažkas – virtuvėje, nes dažniausiai vonios kambaryje yra labai mažai vietos.

REKLAMA

Labai norėtųsi, kad skalbimo mašina neužimtų tiek vietos ir niekam nekristų į akis. Puikus variantas yra įmontuoti ją po kriaukle. Kriauklę turėsite pakabinti šiek tiek aukščiau, tačiau tai leis jums padaryti vietos skalbimo mašinai, neskiriant tam daug vietos kitur. Kitas variantas yra pakabinti skalbimo mašiną prie sienos virš tualeto. Taip sutaupoma vieta ir nereikia pasilenkti, kad išimtumėte išskalbtus skalbinius.

5. Ištraukiama lyginimo lenta virtuvėje

REKLAMA

Natūralu, kad po skalbimo būna kalnas rūbų, kuriuos tenka lyginti. Norite ar  nenori, tačiau turėsite išsitraukti savo lyginimo lentą.

REKLAMA

Iškart kyla klausimas, kur ją padėti, kad ji niekam netrukdytų ir visada būtų po ranka. Labai paprastas ir originalus būdas yra įmontuoti ją į virtuvės spinteles. Paslėpti po valgomuoju stalu arba po maisto ruošimo stalu. Lengvu judesiu, ištraukus lyginimo lentą iš po stalo, galite lengvai ir greitai išlyginti visus išskalbtus skalbinius, o kai baigsite, tiesiog sustumkite lyginimo lentą.

6. Rankšluosčių pakabos

REKLAMA

Tiek virtuvės, tiek vonios rankšluosčiams reikia vietos, o jos dažnai nepakanka. Tada jums patiks šis sprendimas.

Tiesiog pakabinkite mini kabliukus ar vamzdelio formos laikiklius ant vonios ar virtuvės durų. Ir jie niekam netrukdys, tačiau bet kuriuo metu rankšluosčiai visada bus po ranka.

REKLAMA

7. Paslėptas stalas svečiams


Vieta virtuvėje visada yra labai vertinama, tačiau ne visi turi pakankamo dydžio virtuvę. Jei vietos visai neturite – visa tai galima ištaisyti.

REKLAMA

Virtuvėje galima padaryti ištraukiamą stalą, tačiau tam reikia iš anksto numatyti visas detales, kai užsisakote virtuvę pas meistrus, kad jie atsižvelgtų į visus jūsų norus. Taip pagamintą paslėptą stalą jūs galite greitai ištraukti ir pasodinti svečius.

8. Puodų dangčių laikiklis

REKLAMA

Puodų dangčiai yra nuolatinė kiekvienos šeimininkės problema.

REKLAMA

Kartais jie trukdo, krenta ant kojų ir jų yra tiek daug, kad paprasčiausiai nėra kur laikyti. Galbūt mes taip pat galime patarti šiuo klausimu. Kaip ir rankšluosčiams, ant kitos durų pusės galite sukurti mini lentynas ar laikiklius, arba ant virtuvės spintelės išdėlioti dangčius pagal eiliškumą.

9. Stalas su kibiru daržovėms pjaustyti ir lupti

REKLAMA

Tai sutaupys ne tik vietą virtuvėje, bet ir jūsų laiką maisto ruošimui.

REKLAMA

Tuo pačiu metu galite gaminti maistą ir susitvarkyti maisto likučius, pastačius kibirą po stalu.

Galite iš karto pasiruošti ir sutvarkyti maisto likučius, išmetant šiukšles į kibirą, prieš tai jį pastačius šalia stalo atbrailos, ar įmontavus po specialia ertme, skirtą maisto likučių išmetimui.

REKLAMA

10. Mini sulankstomas stalas

REKLAMA

Šis sprendimas taps nepakeičiamu dalyku jūsų interjere.

Mini sulankstomas stalas lengvai tilps jūsų interjere ir jį pagyvins. Jis lengvai pritvirtinamas prie sienos, todėl galite greitai jį sulankstyti ar išskleisti. Išskleistoje versijoje – darbui skirtas stalas, o sulankstytoje versijoje – puiki kambario lentynėlė, skirta gėlėms ar bet kokiems kitiems indams laikyti.

REKLAMA

11. Baldas-transformatorius

REKLAMA

Ne tik stebina savo kompaktiškumu, bet ir suteikia daugiau erdvės kambariui.

Tai sutaupys dvigubai daugiau vietos namuose. Naktį tai yra lova, o ryte, kai ją sulankstote, turėsite mini drabužių spintą, kuri sukurs papildomą vietą vaikams ir suaugusiems.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].