10 gudrybių, kuriomis naudojosi mūsų močiutės. Jos pravers ir šiandien!

Internete pilna įvairiausių gudrybių, kaip vienus ar kitus buities darbus atlikti paprasčiau, greičiau ar efektyviau. Yra net keletas triukų, kuriuos jau naudojo mūsų močiutės. Jie veiksmingi jau daugelį metų, todėl verta juos prisiminti.

Peilio galandimas

Jei po ranka neturite peilio galąstuvo, tiesiog apverskite puodelį ir patrinkite ašmenis į jo dugną.

Savo darbo džiūvėsėliai

Paprasčiausias būdas pasiruošti džiūvėsėlių – užšaldyti duonos gabalėlį, o tada sutarkuoti jį smulkia tarka.

Druskos panaudojimas valymui

Vietoj valymo priemonių naudokite druską. Užtenka ant pridegimų užberti didelį kiekį druskos. Palikite ją, kol viryklė ar orkaitė atvės, ir nuvalykite drėgnu skudurėliu. Nereikia šveisti!

Greitas morkos nulupimas

Morką lengviau nulupti naudojant metalinę kempinę. Tik nepamirškite naudoti naujos kempinės, o ne tos, kurią naudojote indams plauti!

Manikiūro apsaugojimas valant

Kad išvengtumėte skylių guminėse pirštinėse ir nesugadintumėte lakuotų nagų, prieš valydamas tarp pirštų įkiškite medvilninius kamuoliukus.

Išsaugokite skonį

Išsaugokite česnako skonį įdėdamas jį į druskos dėžutę. Taip jis neišsausės ir netaps neskanus.

Vilnonių drabužių nusausinimas

Geriausias būdas nusausinti vilnonį megztinį yra įdėti į jį pėdkelnes. Užmaukite pėdkelnes per megztinio rankoves, o viršų – per angą galvai. Pakabinkite ant virvelės ar džiovyklės. Tokiu būdu megztinis greičiau išdžius.

Išbėgusio kiaušinio suvalymas

Išbėgusį kiaušinį nuo grindų pašalinsite lengviau, jei ant jo pabarstysite druskos. Palikite mišinį maždaug 5 minutes, kol jis lengvai išdžius, ir nuplaukite. Druska sugers kiaušinio drėgmę, todėl bus lengviau nuvalyti grindis. Miltai taip pat gerai sugeria drėgmę.

Susimezgę mazgai

Užbarstykite šiek tiek kūdikių pudros ant susivijusių raištelių ar mazgų. Taip lengviau juos atrišite.

Kova su vabzdžiais

Į cukraus dubenį, duoninę, miltų indus ir gėlių vazonus pridėkite lauro lapų. Taip išgąsdinsite skruzdes, muses ir kitus vabzdžius.

Pasinaudokite šiomis gudrybėmis!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].