pamoka

Septintą kartą paskelbti Lietuvos reitingai rodo, kad pagal apibendrintus švietimo parametrus Kauno rajono švietimo pasiekimai įvertinti geriausiai iš visų savivaldybių. Buvo vertinama pagal 12 kriterijų, tarp jų – valstybinių brandos egzaminų rezultatai, pagrindinio ugdymo pasiekimai, patyčių prevencija, stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai ir kita.

Pasak pranešimo, Kauno rajonas, surinkęs 86,86 balo, aplenkė ne tik panašias sąlygas turinčias žiedines savivaldybes, bet ir visus didžiuosius Lietuvos miestus. Antrą vietą užimantis Klaipėdos miestas surinko beveik 5 balais mažiau. Skirtumas tarp Kauno rajono ir žiedinės Klaipėdos rajono savivaldybės dar didesnis – daugiau kaip 8 balai.

„Tokie rezultatai nestebina, nes švietimui visuomet teikiame prioritetą, daug dėmesio skiriame mokomųjų ir edukacinių erdvių kūrimui, nuolat vykdome rezultatų ir pokyčių monitoringą“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Sudarant reitingus, vertinta ir tai, kokią mokyklos daro pažangą. Kauno rajone ryškiausi pokyčiai matomi Raudondvario, Babtų, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijose. Dvi Kauno rajono gimnazijos – Garliavos Jonučių ir Juozo Lukšos – yra pirmame šimtuke tarp 356 gimnazijų, nedarančių mokinių atrankų. Ypač džiugina ir žurnale „Reitingai“ skelbiami rezultatai apie tai, kad tarp pirmaujančiųjų šalyje pagal patyčių prevenciją yra Čekiškės gimnazija bei Šlienavos pagrindinė mokykla, iš kitų išsiskiriančios geru klimatu. Į šias mokyklas vaikai noriai eina.

vaikas

„Mes esame įsitikinę, kad visos rajono mokyklos, net ir labiausiai nutolusios nuo centro, turi būti geros, todėl investuojame į mokomųjų aplinkų kūrimą ir Piliuonoje ar Čekiškėje bei kitur. Juk mokyklose ugdome žmones, kurie kurs valstybę. Lietuvą sukūrė kaimo vaikai“, – sakė V. Makūnas.

Teigiami pokyčiai labai priklauso nuo vadovų lyderystės. Svarbią vietą juos ugdant užima ir Kauno rajono švietimo centras, aukštosios mokyklos, su kuriomis bendradarbiaujama, tinkamai organizuojantys kvalifikacijos tobulinimą ir kompetencijų ugdymą. Geri rezultatai turi įtakos tam, kad Kauno rajono mokyklose didėja mokinių skaičius, daug mažiau nei anksčiau jų išeina į miesto mokyklas.

ELTA yra skelbusi, kad 2019 metais Kauno rajone įgyvendinta stadionų ir sporto aikštynų atnaujinimo programa, atgimė Čekiškės Prano Dovydaičio ir Piliuonos gimnazijos, Akademijoje atidaryta „Gilė“, Raudondvario pradinukai persikėlė į rekonstruotą ir mokyklai pritaikytą buvusio Žemės ūkio inžinerijos instituto pastatą.

2020 metais, anot Kauno rajono mero patarėjo Edmundo Mališausko, švietimui, kultūrai ir neformaliam ugdymui taip pat skirta didžioji dalis – 54,3 proc. savivaldybės biudžeto (daugiau kaip 51 mln. eurų). Tai – net 38 proc. daugiau nei pernai.

ELTA

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].