koronavirusas covid karantinas

Helsinkis, balandžio 1 d. (AFP-BNS). Suomijos vyriausybė atsiėmė įstatymo projektą, kuriuo siekiama suvaržyti judėjimo laisvę dalyje šalies, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, nes kilo abejonių dėl tokio potvarkio teisėtumo, ir dabar vyriausybė svarsto kitas galimybes, pranešė ministrė pirmininkė Sanna Marin (Sana Marin).

„Ruošiamės įvertinti, ar įmanoma parengti tokio pobūdžio teisės akto pasiūlymą ir kiek tai užtruks“, – po ministrų posėdžio trečiadienį vakare pareiškė S. Marin.

Konstitucinis komitetas, sudarytas iš įstatymų leidėjų, anksčiau perspėjo, kad naujo įstatymo projektas prieštarauja Suomijos konstitucijai, pareiškęs, kad laikini judėjimo laisvės suvaržymai yra neproporcingi.

Komitetas rekomendavo geriau išnaudoti tikslines priemones.

Pagal kovo 24 dieną vyriausybės pateiktą pasiūlymą, sostinės Helsinkio ir pietvakarinio Turku miesto gyventojams būtų leidžiama išeiti iš namų tik dėl esminių poreikių, tokių kaip kelionės į darbą ar mokyklą, banką arba nusipirkti maisto produktų.

Šioje 5,5 mln. gyventojų turinčioje Šiaurės Europos šalyje užsikrėtimų COVID-19 rodikliai yra vieni žemiausių Europoje. Manoma, kad tai lėmė nedidelis gyventojų tankumas ir suomių laikymasis oficialių apsaugos ir atstumo laikymosi reikalavimų, kurie iki šiol yra daugiau rekomenduojamojo nei privalomojo pobūdžio.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis naujų susirgimų skaičius ėmė augti, ir tai paskatino vyriausybę imtis griežtesnių suvaržymų, pasiūlyti įvesti dalinį karantiną.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pastarosiomis dienomis Suomijoje registruota kiek daugiau nei 4 000 užsikrėtimo atvejų ir 17 mirčių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].