Spacex palydovas

Vašingtonas, gegužės 3 d. („Interfax“-BNS). JAV bendrovė „SpaceX“ ruošiasi surengti antradienį arba trečiadienį naują erdvėlaivio „Starship“, skirto kelionėms į Mėnulį ir Marsą, bandomąjį skrydį, pranešė specializuotas portalas „Next Spaceflight“.

Anksčiau buvo pranešta, kad buvo atlikti keli erdvėlaivio prototipo SN15 variklių bandymai; po jų varikliai nebuvo pakeisti.

Erdvėlaivis jau yra nugabentas į „SpaceX“ Boka Čikos paleidimo aikštelę Teksase ir yra paruoštas startui.

Per bandomąjį skrydį SN15 turės pakilti į 10 km aukštį. Paskui bus išjungti varikliai, atliktas aerodinaminis stabdymas ir vėl paleisti varikliai, kad aparatas galėtų grįžtų į vertikalią padėtį, o po to švelniai nusileisti ant kosmodromo platformos.

Ankstesni keturi „Starship“ prototipų suborbitiniai bandymai baigėsi nesėkmingai. Visi tie aparatai leisdamiesi sprogo dėl variklių gedimų.

Per vėliausią bandymą, atliktą kovo 30 dieną, erdvėlaivio prototipas SN11 sprogo po suborbitinio skrydžio likus apie minutei iki vertikalaus nusileidimo. Pasak „SpaceX“ įkūrėjo Elono Musko, avarijos priežastis buvo „metano nuotėkis, dėl kurio kilo antrojo variklio gaisras ir apdegė dalis avionikos“.

Balandžio pabaigoje E. Muskas pareiškė, kad prototipo SN15 konstrukcijoje atlikta „šimtai patobulinimų“, palyginus su ankstesnėmis aparato versijomis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].