Testas

Vilnius, gegužės 21 d. (ELTA). Nuo šiol mobiliuosiuose punktuose tyrimai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) bus atliekami tik žmonėms, kuriems būtina išsitirti, išskyrus atvejus, kai tyrimai privalo būti atliekami prevenciniais tikslais, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Mobiliuosiuose punktuose bus tiriami žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų, tie, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose (pasveikimui patvirtinti, kai turi gydytojo siuntimą). Taip pat tyrimai mobiliuosiuose punktuose bus atliekami žmonėms, kuriems paskirtos planinės medicininės intervencijos, išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas. Jie turi būti ištiriami ne anksčiau nei per 48 val. iki paslaugos teikimo.

Bus tiriami ir planine tvarka hospitalizuojami pacientai. Jie turi būti ištiriami ne anksčiau nei 48 val. iki hospitalizavimo. Mobiliuosiuose punktuose privalės išsitirti ir tie, kurie priimami į socialinės globos įstaigas ilgalaikei arba trumpalaikei globai. Jie turi būti ištirti ne anksčiau nei 24 valandos iki jų priėmimo į šią įstaigą.

Teigiama/neigiama

Iš užsienio grįžę žmonės gali būti tiriami bet kuriame mobiliajame punkte per 48 val. nuo Lietuvos sienos kirtimo, sakoma SAM pranešime.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, šis sprendimas priimtas, įvertinus mobiliųjų punktų ir Koronos karštosios linijos, kuri pastarosiomis savaitėmis kasdien sulaukia po keliolika tūkstančių skambučių per dieną, apkrovas.

„Laisvėjant karantino sąlygoms, vis daugiau gyventojų nori išsitirti prevenciškai, būtent dėl to užimamas laikas mobiliuosiuose punktuose, kuris gali būti gyvybiškai svarbus simptomus jaučiančiam žmogui. Pokyčiai padės užtikrinti laisvų vietų palikimą tiems žmonėms, kuriems reikia kuo skubiau išsitirti dėl koronaviruso, kai laukti yra rizikinga dėl jų sveikatos ar net gyvybės“, – sako ministras A. Veryga.

Norintieji išsitirti prevenciškai tai galės padaryti savivaldybių paskirtose įstaigose – poliklinikose ar ligoninėse, jiems nereikės specialiai dėl prevencinio tyrimo vykti į kitoje savivaldybėje esantį mobilųjį punktą.

Tiesa, nustatyta, kad prevenciniai tyrimai galės būti ir toliau atliekami mobiliuosiuose punktuose tose savivaldybėse, kuriose jie yra, tik prieš tai reikės susiderinti su punkto koordinatoriumi. Tokiu atveju, siekiant nebeapkrauti Koronos karštosios linijos 1808, registraciją reikės vykdyti iš anksto pateikiant tiriamųjų sąrašus.

 

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].