Koronavirusas

Vilnius, rugsėjo 15 d. (BNS). Lietuvoje situacija dėl koronaviruso yra kontroliuojama, o sergamumo ir ekonominiai rodikliai yra geresni nei daugumoje kitų Europos šalių, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėjas ekonomikai Simonas Krėpšta.

„Situacija yra kontroliuojama, matome ir pagal skaičius, ir pagal ekonomikos vystymąsi esame prie geresnių valstybių. Bet nereikia užmigti ant laurų, kiekviena diena atneš iššūkių, reikia lanksčiai reaguoti“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento patarėjas.

S. Krėpštos teigimu, užsikrėtimų skaičiaus augimas buvo tikėtinas, atlaisvinus karantino suvaržymus, tokios tendencijos taip pat stebimos daugumoje kitų Europos valstybių, įskaitant Vokietiją, Estiją ir kai kurias Skandinavijos šalis.

Prezidento patarėjas pabrėžė, kad sveikatos apsaugos sistema kol kas nėra perkrauta.

„Užsikrėtimų skaičiaus augimas yra lėtesnis nei buvo pavasarį, hospitalizuotų pacientų ir mirčių turime mažiau, sveikatos sistemoje neturime protrūkių. Turime labiau kontroliuojamą viruso plitimą visuomenėje“, – teigė S. Krėpšta.

Pasak prezidento patarėjo, valdant situaciją Lietuva nuolat turės ieškoti „subtilaus balanso“ tarp sveikatos apsaugos ir galimybių ekonomikai vystytis.

Finansų ministerija pirmadienį paskelbė prognozę, kad Lietuvos ekonomika šiemet turėtų smukti mažiau nei spėta anksčiau – dabar numatomas 1,5 proc. bendrojo vidaus produkto sumažėjimas. Tai būtų vienas iš mažiausių nuosmukių Europos Sąjungoje.

S. Krėpštos teigimu, gerus ekonominius rodiklius lėmė tiek ekonomikos struktūra, tiek visuomenės ir verslo lankstumas, tiek valstybės parama verslui.

Pasak patarėjo, kitų metų valstybės biudžetas dar bus deficitinis, bet ilgainiui valstybė turi judėti link finansinio tvarumo.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].