Paryžius

Paryžius, balandžio 29 d. (AFP-BNS). Aštuoniolika prancūzų karių, tarp jų keli karininkai, pasirašę atvirą laišką, kuriame įspėjama apie „pilietinio karo“ grėsmę Prancūzijoje, sulauks karinės tarybos sankcijų, trečiadienį pranešė ginkluotųjų pajėgų Vyriausiojo štabo viršininkas.

„Kiekvienas iš jų [stos] prieš aukštesniąją karinę tarybą“, – sakė generolas Francois Lecointre’as (Fransua Lekuatras) laikraščiui „Le Parisian“ ir pridūrė, kad jie gali būti „išbraukti iš sąrašų“ arba „nedelsiant išleisti į atsargą“.

Atvirame laiške, kurį praėjusią savaitę publikavo dešiniosios pakraipos žurnalas „Valeurs Actuelles“, įspėjama, kad nesugebėjimas imtis veiksmų prieš „priemiestines ordas“ – daugiausiai imigrantų gyvenamų priemiesčių gyventojus, taip pat kitas grupes, „niekinančias mūsų šalį“, atves prie „pilietinio karo“ ir „tūkstančių mirčių“.

Ministras pirmininkas Jeanas Castexas (Žanas Kasteksas) šį retą kariuomenės atstovų įsikišimo į politiką atvejį pavadino „iniciatyva, nukreipta prieš visus mūsų respublikos principus, prieš garbę ir kariuomenės pareigą“.

Minėti 18 karių, įskaitant keturis karininkus, yra tarp šimtų asmenų, pasirašiusių atvirą laišką.

„Aš tikiu, kad kuo didesnė atsakomybė, tuo svarbesnė pareiga laikytis neutralumo ir būti pavyzdžiu“, – sakė F. Lecointre’as.

Teigiama, kad pagrindiniai laiško iniciatoriai susiję su ultradešiniaisiais, antiimigraciniais judėjimais Prancūzijoje.

Pirmasis laišką pasirašęs asmuo – buvęs karininkas Jeanas-Pierre’as Fabre’as-Bernadacas (Žanas Pjeras Fabras Bernadakas) – praėjusio amžiaus 10-ame dešimtmetyje buvo atsakingas už saugumo klausimus kraštutinių dešiniųjų Nacionaliniame fronte (FN), pranešė laikraštis „Canard Enchaine“.

Tarp pasirašiusiųjų taip pat yra atsargos generolas Antoine’as Martinezas (Antuanas Martinezas), įkūręs dešiniojo sparno judėjimą „Savanoriai už Prancūziją“ („Volontaires pour la France“), kuris skelbiasi ginantis „tradicines prancūzų vertybes“.

Visgi F. Lecointre’as paneigė, kad kariuomenėje vyksta ultradešiniosios pakraipos radikalizacija.

Laiške taip pat tvirtinama, kad „silpna“ vyriausybės politika atves prie chaoso, todėl reikės „aktyvioje tarnyboje esančių mūsų draugų įsikišimo vykdant pavojingą mūsų civilizacijos vertybių gynimo misiją“.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].