tks

Vašingtonas, gegužės 4 d. (AFP-BNS). Buvęs Floridos senatorius Billas Nelsonas (Bilas Nelsonas) pirmadienį buvo prisaikdintas naujuoju NASA vadovu ir pažadėjo „naują dieną“ kosmoso tyrinėjimui, JAV siekiant sugrąžinti žmones į Mėnulį.

Padėjęs ranką ant Biblijos, B. Nelsonas davė priesaiką viceprezidentei Kamalai Harris (Kamalai Haris), oficialiai paskyrusiai jį NASA administratoriumi.

„Kosmosui atėjo nauja diena“, – pareiškė jis, į renginį atsinešęs Mėnulio akmenį.

1986 metais į kosmosą pakilęs 78-erių B. Nelsonas perima agentūros kontrolę, Jungtinėmis Valstijomis tikintis iki 2024-ųjų sugrąžinti astronautus į Mėnulį.

Žmonės vėliausią kartą nutūpė ant Mėnulio paviršiaus 1972 metais, vykdant amerikiečių programą „Apollo“.

Pagal naują programą „Artemis“, NASA nori įsteigti Žemės palydove ilgalaikę bazę ir iškelti į jo orbitą kosmoso stotį, siekdama išbandyti naujas technologijas, turinčias paruošti dirvą pilotuojamoms misijoms į Marsą.

2019 metais tuometis viceprezidentas Mike’as Pence’as (Maikas Pensas) pateikė NASA uždavinį iki 2024 metų pasiųsti į Mėnulį pirmąją moterį ir dar vieną vyrą, o dabartinis prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pritarė tokiam tikslui.

Pirmadienį surengtoje ceremonijoje dalyvavo ir eksprezidento demokrato Baracko Obamos (Barako Obamos) paskirtas administratorius Charlie Boldenas (Čarlis Boldenas), o ankstesnis administratorius Jimas Bridenstine’as (Džimas Braidenstainas), dirbęs respublikono Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijoje, prisijungė vaizdo ryšiu.

B. Nelsono teigimu, jų dalyvavimas liudijo apie norą „parodyti tęstinumą ir abiejų partijų palaikymą, būtinus vadovaujant šalies kosmoso programai, o ypač NASA“.

1986 metais B. Nelsonas, būdamas Kongreso nariu, sudalyvavo šešių dienų trukmės kosmoso misijoje kartu su kitais erdvėlaivio „Columbia“ įgulos nariais. Nuo to laiko jis dirbo daugelyje Kongreso kosmoso ir mokslo komitetų.

„NASA yra gyvybiškai svarbi JAV nacionaliniam ir ekonominiam saugumui“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė K. Harris.

„Turėdamas kelių dešimtmečių patirties ir kaip buvęs astronautas Billas Nelsonas tapęs administratoriumi suteiks pagreitį NASA mokslo, aviacijos ir technologijų misijoms“, – pridūrė viceprezidentė.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].