San Fransiskas, balandžio 1 d. (AFP-BNS). „Microsoft“ laimėjo sutartį su Pentagonu ir per ateinantį dešimtmetį pateiks papildomosios realybės technologijų už 21,88 mlrd. JAV dolerių, trečiadienį paskelbė bendrovė ir JAV kariuomenė.

Pasak „Microsoft“ technikos komandos nario Alexo Kipmano (Alekdo Kipmano), įranga, pagrįsta jau sukurtomis „HoloLens“ technologijomis, padarys karius saugesniais ir leis jiems efektyviau atlikti užduotis.

JAV gynybos departamentas teigė, kad susitarimas sudarytas penkeriems metams su galimybe jį pratęsti, taigi per 10 metų sutarties vertė gali viršyti 21,88 mlrd. JAV dolerių, sakoma Pentagono pareigūno pranešime.

Remiantis susitarimu, „Microsoft“ netrukus pradės gaminti vadinamąją integruotą papildomosios realybės sistemą.

Sutarties tikslas yra „aprūpinti karius naujos kartos naktinio matymo įranga bei įranga, pagerinančia situacijos suvokimą“, – teigė Pentagonas.

Pasak pareigūnų, ant galvos dėvimoje įrangoje, kurią kareiviai naudoja mūšiuose ir mokymams, naudojami naktinio ir šiluminio matymo jutikliai.

„Programa suteikia geresnį supratimą apie situaciją bei galimybę keistis informacija ir priimti sprendimus įvairiais atvejais“, – savo tinklaraščio įraše pažymėjo A. Kipmanas.

Pasak „Wedbush“ analitiko Dano Iveso (Deno AIveso), sutartis parodo, jog „Microsoft“ gali užsidirbti iš savo papildomosios realybės technologijų, siūlomų kariuomenei ir, tikėtina, privačioms įmonėms bei vartotojams.

„Antras ir potencialiai svarbiausias momentas yra tai, kad šis sandoris tik dar kartą patvirtina, jog „Microsoft“ vis ryžtingiau siekia sandorių su Gynybos departamentu ir Pentagonu“, – sakoma D. Iveso pastaboje investuotojams.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].