Laboratorija

Vilnius, gegužės 20 d. (ELTA). Praėjusią parą, gegužės 19-ąją, antradienį, nustatyta dar 15 naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinti 1 577 ligos atvejai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSC) trečiadienio duomenimis, per praėjusią parą dėl įtariamo koronaviruso ištirti 7 980 ėminių. Iki šiol jų jau iš viso ištirta 245 580, iš šio skaičiaus 82 386 ėminiai iš mobiliųjų punktų.

Koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 460 žmonių. Nuo jos mirė 60 žmonių, o pasveiko – 1 049. Izoliacijoje šiuo metu yra 368 asmenys.

Aštuoni žmonės, užsikrėtusieji koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia NVSC.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti. Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Karantinas mūsų šalyje galioja iki gegužės 31 d.

 

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].