Laboratorija

Vilnius, gegužės 25 d. (ELTA). Praėjusią parą, gegužės 24-ąją, sekmadienį, nustatyti 12 naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinti 1635 ligos atvejai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSC) pirmadienio duomenimis, per praėjusią parą dėl įtariamo koronaviruso ištirti 2170 ėminių, o iki šiol jų jau iš viso ištirta 269 889 (iš jų – 88 196 iš mobilių punktų).

Koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga  426 žmonės. Nuo jos mirė 63 žmonės, o pasveiko – 1138. Izoliacijoje šiuo metu yra  470 asmenų.

Aštuoni žmonės, užsikrėtusieji koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia NVSC.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti. Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Karantinas mūsų šalyje paskelbtas kovo 16-ąją ir galioja iki gegužės 31 dienos.

 

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].