Libane užfiksuotas didžiulis sprogimas, kuris buvo juntamas net už 240 km

Antradienį Libano sostinę Beirutą sudrebino didžiulis sprogimas. Žuvo daugybė žmonių ir padaryta milžiniška žala turtui. Sprogimas sukūrė didžiulį rausvai gelsvą debesį ore ir apėmė visą miestą. Libano saugumo vadovas teigė, kad sprogimą galėjo sukelti neteisėti sprogmenys, laikyti vietiniame uoste.

Sprogimas sukrėtė regioną iki 4,5 laipsnio žemės drebėjimo. Į įvykio vietą iškart po sprogimo buvo iškviestas visas gelbėjimo būrys, vykdomos paieškos ir gelbėjimo operacijos.

Nelaimės vaizdo įrašai socialiniuose tinkluose

Anot Libano nacionalinės televizijos, spėjama, kad sprogimą sukėlė gaisras sandėlyje su sprogmenimis. Sprogimas buvo girdimas ne tik visame Libane, bet ir už 240 km esančioje Kipro saloje.

Sprogimas šluote nušlavė netoliese stovėjusius pastatus ir padarė didelę žalą kitoms miesto dalims. Per sprogimą 78 žmonės žuvo ir 3,7 tūkst. buvo sužeisti.

Libano ministras pirmininkas Hassanas Diabas įvertino žalą, pavadindamas ją „Libano katastrofa“, ir kvietė su šalimi diplomatinius ryšius palaikančias užsienio valstybes padėti.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].