neringa nida kuršių marios

Vilnius, gegužės 4 d. (BNS). Siekiant išsaugoti retus ir saugomus augalus, atkurti atviras buveines, Kuršių marių pakrantę šienaus speciali amfibija, praneša Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

„Marių pakrantėje suvešėjus nendrynams, išnyksta smėlėto skalaujamo kranto ir atvirų, seklių įlankų tipų buveinės, kuriuose auga reti ir saugomi augalai“, – feisbuke skelbia parkas.

Jo teigimu, vienintelė galimybė keisti situaciją – mažinti nendrynų užimamą plotą.

Šiam tikslui pasitelkta speciali šlapynių ir seklių ežerų priežiūros technika – amfibija „Truxor DM 4700B“, ji šią savaitę atgabenta į Kuršių neriją.

„Amfibija kirs perteklinę vandens augaliją, taip formuojant retus nendrynus ir didinant ištisinių nendrynų fragmentaciją, ją transportuos ir atliks kitus darbus, kurių metu bus suformuojamos ir protakos. Tai padės sumažinti Europos Bendrijos svarbos buveinės „1150 Lagūnos“ lokalią eutrofikaciją ir sudarys palankesnes sąlygas tipinėms buveinės rūšims ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytoms augalų ir gyvūnų rūšims“, – rašoma pranešime.

Gamtotvarkos priemonių projektas Kuršių nerijos nacionaliniame parke bus vykdomas dvejus metus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].