Kroatija

Zagrebas, gegužės 28 d. (AFP-ELTA). Kroatija ketvirtadienį atidarė savo sienas turistams iš 10-ies Europos Sąjungos (ES) šalių. Kroatija siekia gelbėti gyvybiškai svarbų šalies turizmo sektorių, kuriam stipriai smogė naujojo koronaviruso pandemija.

Pernai Kroatija sulaukė maždaug 20 mln. turistų.

Tarp šių šalių patenka Austrija, Čekija, Estija, Vokietija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovakija ir Slovėnija, kuriose kovos su koronavirusu rezultatai yra panašiai sėkmingi.

4,2 mln. gyventojų turinčioje Kroatijoje nuo pandemijos pradžios patvirtinta kiek daugiau kaip 2 tūkstančiai infekcijos atvejų ir 102 mirtys.

Kroatijai anksčiau šį mėnesį pradėjus švelninti karantino priemones, šalis atvėrė sienas ES piliečiams, keliaujantiems verslo tikslais bei asmenims, turintiems nekilnojamojo turto. Nuo dabar šių 10-ies šalių piliečiai neturės pateikti jokios atvykimo į Kroatiją priežasties.

Kroatijos premjeras Andrejus Plenkovičius nurodė, kad šalių sąrašas bus išplėstas, kai kitose šalyse pagerės sveikatos padėtis.

Nors šiuo metu kelionės lėktuvu išlieka komplikuotos, Kroatija viliasi sulaukti keliautojų automobiliais iš Austrijos, Vengrijos ar Slovėnijos.

 

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].