ginklas kalašnikov

Iževskas, Rusija, gegužės 3 d. („Interfax“-BNS). Didžiausias Rusijos šaulių ginklų gamintojas – koncernas „Kalašnikov“ pranešė 2020-aisiais patyręs 468,2 mln. rublių (5,2 mln. eurų) grynąjį nuostolį pagal tarptautinius finansinės apskaitos standartus.

Užpernai uždirbta 1,295 mlrd. eurų grynojo pelno.

Pardavimų pajamos sumenko 25,7 proc. iki 26,917 mlrd. rublių, iš jų eksporto – 37 proc. iki 14,518 mlrd. eurų.

Ikimokestinis pelnas pakito nuo plius 1,323 mlrd. rublių iki minus 539,7 mln. rublių.

Koncerno generalinis direktorius Dmitrijus Tarasovas 2020-ųjų nuostolį paaiškino tuo, kad dėl koronaviruso pandemijos dalies produkcijos pristatymas užsakovams iš praėjusių metų buvo perkeltas į šiuos metus.

Skoliniai įsipareigojimai sumažėjo 8,7 proc. iki 55,379 mlrd. rublių, o vien tik trumpaikės skolos padidėjo 3,4 proc. iki 32,544 mlrd. rublių.

„Kalašnikov“ gamina trijų prekės ženklų ginklus – kovinius automatinius šautuvus ir snaiperių šautuvus „Kalašnikov“, medžioklinius ir civilinius šautuvus „Baikal“, sportinius šautuvus „Ižmaš“. Koncerno įmonėse taip pat gaminamos aviacijos patrankos ir šoviniai, valdomi artilerijos sviediniai ir kiti didelio taiklumo ginklai, nepilotuojami skraidantys aparatai, daugiafunkcinės paskirties kateriai, kita produkcija. Civilinė produkcija – motociklai, staklės, įvairūs instrumentai.

75 proc. minus vieną koncerno „Kalašnikov“ akciją valdo bendrovė TKX, kurios savininkas – Rusijos buvęs transporto viceministras Alanas Lušnikovas, o likusios akcijos yra valstybės koncerno „Rostech“ žinioje.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].