pinigai

Pitsbergas, Pensilvanija, balandžio 1 d. (AFP-BNS). JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) trečiadienį pristatė 2 trln. dolerių (1,7 trln. eurų) vertės infrastruktūros planą Amerikos transporto tinklui modernizuoti ir milijonams darbo vietų sukurti.

Su šiomis „sykį per kartos gyvenimo laiką“ pasitaikančiomis investicijomis šalis tikisi pasaulinėje ekonomikos scenoje pranokti Kiniją.

Savo „transformuojamąjį“ planą J. Bidenas palygino su ambicinga JAV 7-ojo dešimtmečio kosmoso programa ir sakė, kad ji pagerins neturtingų ir vidutinės klasės amerikiečių gyvenimą, padės kovoti su klimato kaita ir bus finansuojama iš padidintų mokesčių didelėms kompanijoms bei turtingiesiems.

„Šiandien siūlau šaliai planą, kuriuo apdovanojama už darbą, ne tik už turtą. Juo kuriama teisinga ekonomika, suteikianti sėkmės galimybę kiekvienam. Tai sukurs stipriausią, atspariausią pasaulyje, inovatyvią ekonomiką“, – sakė J. Bidenas.

„Tai sykį per kartos gyvenimo laiką pasitaikanti investicija į Ameriką, nepanaši į nieką, ką matėme ar padarėme nuo to laiko, kai prieš kelis dešimtmečius sukūrėme valstijas jungiančių greitkelių sistemą ir pradėjome kosmoso varžybas“, – sakė prezidentas.

Plane numatoma modernizuoti transporto, telekomunikacijų ir energetikos infrastruktūrą. Pasak J. Bideno, tai susiję ir su COVID-19 pandemijos susilpnintos ekonomikos gaivinimu, ir su jos konkurencingumo pasaulyje atkūrimu.

„Nebegalime laukti nė minutės. Tai jau seniai vėluoja“, – sakė jis Pitsberge.

„Likusi pasaulio dalis vejasi ir vejasi greitai: negalime leisti, kad tai tęstųsi“, – pridūrė jis.

Išlaidų trilijonai

J. Bideno infrastruktūros planas yra 10 savaičių dirbančios jo administracijos antra didžiulė išlaidų iniciatyva po 1,9 trln. dolerių trumpalaikio plano atsigavimui po pandemijos.

Dabar plano laukia sunkūs išbandymai Kongrese, nerimaujančiame dėl smarkiai augančio deficito.

Tačiau juo siekiama spręsti yrančių tiltų, kelių ir kitos infrastruktūros visoje šalyje problemą, kurios nesiėmė kelios ankstesnės administracijos.

Šis planas reikštų tokį vyriausybės vaidmenį JAV ekonomikoje, kokio nebuvo dešimtmečius.

„Iš tikrųjų tai didžiausios investicijos į Amerikos darbo vietas nuo Antrojo pasaulinio karo. Taip bus sukurta milijonai darbo vietų, gerai apmokamų darbo vietų“, – sakė J. Bidenas.

Jis taip pat pabrėžė, kad pagal šį planą bus apdovanoti „sunkiai dirbantys“ amerikiečiai, o ne Volstrito turtuoliai, ir keičiama ekonomika, kuri tapo „iškreipta ir neteisinga“, ypač valdant ankstesniam prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui).

„Priėmus Trumpo mokesčių įstatymą, 83 proc. pinigų atitekdavo vienam turtingiausiųjų procentui“, – sakė jis.

„Tuo nesiekiama bausmės. Siekiama atverti galimybes visiems kitiems. Tiesa, kad mums visiems geriau, kai visiems gerai einasi“, – pabrėžė prezidentas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].