Graikija

Atėnai, gegužės 3 d. (AFP-BNS). Graikijoje restoranai ir kavinės pirmadienį vėl atvėrė savo terasas klientams po šešių mėnesių pertraukos, o klientai suplūdo pasimėgauti saule ir grįžti prie „įprasto gyvenimo“.

„Šiandien jaučiuosi kaip vėl būdamas gyvas, tarsi prisikėlęs“, – juokavo Atėnų kavinės „Da Capo“ kavinės atmosferą pamėgęs pensininkas Andreasas Riminiotis.

„Prieš kavinėms užsidarant lapkritį, aš kiekvieną dieną čia užsukdavau išgerti kavos ir paplepėti su draugais. Tai buvo mano mėgstamiausias laiko praleidimo būdas, vaistas nuo visų negandų“, – kalbėjo pensininkas ir pridūrė sveikinantis galimybę grįžti į „įprastą gyvenimą“.

Restoranų ir kavinių veiklos atnaujinimas yra tuo džiugesnis, kad įvyko kitą dieną po stačiatikių Velykų.

Graikijoje įvairios ribojamosios priemonės, skirtos sustabdyti COVID-19 plitimą, įskaitant griežtą komendanto valandą, įsigaliojo nuo lapkričio mėnesio.

Trečioji pandemijos banga ypač smarkiai paveikė šalį, kur didžioji dalis iš 10 tūkst. dėl COVID-19 fiksuotų mirčių įvyko pastaraisiais mėnesiais.

Nebūtiniausių paslaugų ir prekių įmonės bei mokyklos vėl pradėjo veikti balandžio pradžioje.

Pirmadienį madingame sostinės Kolonaki rajone kavinių ir restoranų lauko terasos prisipildė klientų.

„Nedirbau šešis mėnesius“, – pasakojo padavėjas Yannis Karagiannakis (Janis Karadžianakis), – Tuo metu tiesiog vaikščiojau ratais, buvau prislėgtas.“

Manoma, kad Graikijos restoranų sektoriuje dirba apie 330 tūkst. žmonių, o pirmadienį buvo leista atidaryti tik tas kavines ir restoranus, kurios gali pastatyti staliukus lauke.

„Dvidešimt procentų šių įmonių neturi lauko terasų“, – kalbėjo restoranų darbuotojų sąjungos prezidentas Yorgosas Kavvathasas (Jorgosas Kavatas).

Jis pridūrė, kad COVID-19 pandemijos privertė keliasdešimt įstaigų Atėnuose ir Salonikuose visai užsidaryti, o dar daugeliui žmonių gresia nedarbas.

Pirmadienį vėl atidaromos kavinės turi laikytis nustatytų taisyklių: ne daugiau kaip šeši žmonės prie staliuko, padavėjai turi dėvėti veido kaukes, o tyrimai jiems turi būti atliekami kartą per savaitę.

Šalyje vis dar galioja komendanto valanda, prasidedanti nuo 23 valandos.

Graikija, kurios ekonomika labai priklauso nuo turizmo, paspartino skiepijimą prieš vasaros sezoną, o vyresni nei 30 metų žmonės šiuo metu gali kreiptis dėl vakcinų.

10,8 mln. gyventojų turinčioje šalyje šiuo metu šalyje koronaviruso atvejų skaičius pasiekė apie 345 tūkst., iš viso mirė daugiau nei 10,4 tūkst. žmonių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].