pinigai

Vilnius, lapkričio 20 d. (BNS). Gedimino Žiemelio kontroliuojamai Kauno rajone beveik dvejus metus veikiančiai 20 mln. eurų kainavusiai baldų gamybos įmonei „Fitsout“ teismas suteikė progą išspręsti finansines problemas.

Vilniaus apygardos teismas lapkričio 9 dieną patenkino „Fitsout“ vadovo prašymą iškelti įmonei restruktūrizavimo bylą, BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė.

Bylos duomenimis, „Fitsout“ per artimiausius tris mėnesius negalės grąžinti pradelstų skolų kreditoriams, o jos pelno nepakaktų padengti pradelstiems įsipareigojimams ir tęsti veiklą. Todėl teismas sprendė, kad „Fitsout“ turi finansinių sunkumų.

Tačiau kartu teismas įvertino, kad bendrovė veiklos nesustabdė ir artimiausiu metu planuoja gauti pajamų, nors veikia konkurencingoje rinkoje ir per sudėtingą pandemijos laikotarpį. Tai patvirtina aplinkybę, jog „Fitsout“ paslaugos ir prekės rinkoje turi poreikį, teigia teismas.

„Aplinkybę, kad įmonei gali pavykti restruktūrizuotis, patvirtina ir tai, kad didžioji dauguma kreditorių palankiai vertina ketinimus restruktūrizuoti ir tęsti veiklą, yra davę sutikimus dėl skolų išdėstymo ar atidėjimo“, – rašoma teismo nutartyje.

Teigiama, kad nuo 2019-ųjų pradžios Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikianti įmonė yra didžiausias baldų gamybos technologijų parkas Europoje. Investicijos į gamyklą siekė apie 20 mln. eurų.

2018-ųjų gegužę bendrovės vadovas ir smulkusis akcininkas Jonas Stragis sakė, kad „Fitsout“ iki 2022 metų planuoja sukurti apie 800 darbo vietų. „Sodros“ duomenimis, bendrovė šiuo metu samdo 182 darbuotojus.

Praėjusių metų pradžioje J. Stragis žiniasklaidai teigė, kad 2023 metais bendrovė planuoja pasiekti 60 mln. eurų apyvartą, o kiek vėliau rašyta, jog įmonės planuose yra dar vienas baldų fabrikas.

„Fitsout“ Registrų centrui ataskaitą paskutinį kartą pateikė už 2018 metus – tuomet įmonė gavo 91,1 tūkst. eurų pajamų ir patyrė 1,8 mln. eurų nuostolį.

Pasak Registrų centro, 70 proc. „Fitsout“ akcijų valdo Kipre registruota G. Žiemelio įmonė „LFS Holding“, dar po 15 proc. valdo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prezidentas Remigijus Milašius ir J. Stragis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].