Pinigai

Vašingtonas, balandžio 29 d. (AFP-BNS). JAV ekonomika ir užimtumas rodo atsigavimo ženklus, trečiadienį pareiškė JAV Federalinio rezervo sistema (FRS), kartu vėl pabrėždamas savo įsipareigojimą dar kurį laiką tęsti stimulų programą.

Centrinio banko pinigų politiką formuojantis Federalinis atvirų rinkų komitetas (FOMC) atrodė esąs optimistiškiau nusiteikęs dėl ekonomikos perspektyvų ir mažiau nerimaujantis dėl rizikų, įsipareigodamas išlaikyti praktiškai nuliui (0–0,25 proc.) lygią orientacinę palūkanų normą bei tęsti didžiulę obligacijų pirkimo programą, pradėtą COVID-19 pandemijos pradžioje.

„Vakcinavimo kampanijai žengiant į priekį ir užtikrinant stiprų politikos palaikymą, ekonominės veiklos ir užimtumo rodikliai sustiprėjo“, – sakoma FOMC pranešime, paskelbtame po dvi dienas trukusio posėdžio.

„Labiausiai nuo pandemijos nukentėję sektoriai tebėra silpni, tačiau ir jie pademonstravo pagerėjimą“, – pažymėjo FOMC ir pridūrė, kad „infliacija padidėjo, daugiausia atspindėdama pereinamuosius veiksnius“.

Nepaisant ženklų, jog kainos auga, pareiškime pakartota, kad FRS tęs savo taikomas ekonomikos stimuliavimo priemones, kol bus pasiektas „maksimalus užimtumas“, o infliacija pasieks 2 proc. ir kurį laiką netgi šiek tiek viršys šį lygį“.

Visgi kai kurie ekonomistai išreiškė susirūpinimą dėl to, tokia FRS pozicija gali leisti infliacijai kilti.

FOMC vėl pripažino, jog pandemija yra pagrindinis lemiamas ekonominės perspektyvos veiksnys, sakydamas, kad „tebesitęsianti visuomenės sveikatos krizė ir toliau slegia ekonomiką, o rizika ekonominėms perspektyvoms išlieka“.

Visgi ši pozicija buvo švelnesnė nei išreikštoji praėjusio mėnesio pareiškime, kai komitetas atkreipė dėmesį į „didelę riziką“ perspektyvoms.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].