Vašingtonas, gegužės 4 d. (AFP-BNS). Socialinio tinklo „Facebook“ nepriklausoma Priežiūros komisija pirmadienį pranešė artimiausiu laiku paskelbsianti galutinį sprendimą, ar reikėtų ir toliau blokuoti buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo), pašalinto iš šios platformos dėl kaltinimų smurto kurstymu, paskyrą.

Remiantis komisijos pranešimu, nutartis bus paskelbta trečiadienį apie 16 val. Lietuvos laiku, o paskui bus surengta spaudos konferencija.

D. Trumpo paskyra buvo užblokuotos, kelioms interneto platformoms pašalinus socialinius tinklus itin aktyviai naudojusį lyderį dėl komentarų, kuriuose buvo įžvelgta riaušių kurstymo po sausio 6 dieną įvykusio JAV Kapitolijaus šturmo, pareikalavusio kelių gyvybių.

Nors daugelis sveikino sprendimą užblokuoti D. Trumpą, kai kurie politiniai lyderiai ir analitikai reiškė susirūpinimą dėl fakto, kad svarbios IT platformos vienašališkai gali tildyti reikšmingus politinio diskurso balsus.

Tiek „Facebook“, tiek „Twitter“ teigė, kad D. Trumpas buvo užblokuotas, nes pažeidinėjo šių platformų taisykles. Bendrovės atkreipė dėmesį, ir kad JAV prezidentui buvo ilgą laiką taikoma išimtis, kadangi jo komentarai buvo laikomi vertais nušviesti.

„Facebook“ valdyba nurodė, jog pratęstas visuomenės komentarų priėmimo etapas baigėsi vasarį ir kad per šį laikotarpį buvo gauta per 9 tūkst. su šia byla susijusių paraiškų.

Socialinis tinklas pats paprašė nepriklausomų ekspertų įvertinti sprendimą išvyti D. Trumpą iš interneto bendruomenės.

Priežiūros komisija taria galutinį žodį sprendžiant, kas turėtų būti pašalintas ir kas turėtų likti visų didžiausiame socialiniame tinkle.

Po riaušių Kapitolijuje D. Trumpui nebeliko beveik jokių galimybių naudotis socialine žiniasklaida, kurią jis savo prezidentavimo metais pasitelkdavo savo idėjoms propaguoti.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].