Valdas Sutkus
ELTA nuotr.

Vilnius, gegužės 26 d. (ELTA). Apie 63 proc. įmonių mano, kad valstybės parama nuo koronaviruso krizės nukentėjusius verslus pasiekia lėtai dėl perteklinių reikalavimų ir įsipareigojimų, rodo Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) apklausa.

Kaip antradienį spaudos konferencijoje sakė LVK prezidentas Valdas Sutkus, buvo apklaustos 215 prekybos, paslaugų, pramonės, žemės ūkio ir aukštųjų technologijų sektoriaus įmonių.

„Paklausėme, kodėl, įmonių nuomone, parama verslą pasiekia lėtai – 63,5 proc. atsakiusių teigė, kad parama pasiekia lėtai dėl to, jog yra pertekliniai reikalavimai, sąlygos, įsipareigojimai, kurie sukelia administracinę naštą. 19,7 proc. atsakė, kad numatytos priemonės yra ilgesnio laikotarpio, todėl vėliau suveiks“, – sakė V. Sutkus.

Dar 7,9 proc. apklaustų įmonių sakė, kad parama verslą pasiekia lėtai, nes trūksta informacijos, kur ir kada kreiptis, o 8,9 proc. įmonių atsakė, kad parama jas pasiekė greitai.

Apklausos rezultatai rodo, kad dėl paramos kreipėsi 67,5 proc. įmonių, nesikreipė – 32,5 apklaustų įmonių.

Pasak V. Sutkaus, daugiausia įmonių kreipėsi dėl mokesčių atidėjimo, delspinigių netaikymo ir išieškojimo stabdymo (23,2 proc.), tiek pat dėl subsidijos darbo užmokesčiui prastovų laikotarpiu, 13,6 proc. – dėl nuomos mokesčio kompensacijos, 12,4 proc. – dėl paskolos mokėjimo atidėjimo.

 

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].